استاندار خراسان جنوبی: مردم ایران با ایثار و شهادت الفت دیرینه دارند

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: مکتب مردم این آب و خاک با شهادت و ایثارگری الفتی دیرینه دارد و بدون تردید درخت تناور انقلاب، وامدار خون شهیدان است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خراسان جنوبی، محمد صادق معتمدیان در پیامی به مناسبت واقعه ۱۷ شهریور بیان کرد: هفدهم شهریور ۱۳۵۷ یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که جدایی میان مردم و حکومت را عمیق‌تر کرد و نشان دهنده استیصال و ناتوانی رژیم پهلوی در مقابله با نهضت بزرگ امام خمینی (ره) بود.

وی افزود: این روز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تداعی‌گر جلوه‌ای از مبارزات ملت غیور ایران اسلامی و سرآغاز فصل خونینی از تاریخ حماسه همیشه جاودان مردان و زنانی است که در مسیر عزت و کرامت وطن، از جان و مال خویش گذشتند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: قیام ۱۷ شهریور یادآور حماسه‌آفرینی و ایستادگی اسطوره‌هایی است که عطای زندگی خاکی را به شهد شیرین شهادت بخشیدند و لبیک گویان به دیار باقی شتافتند؛ آنان که با شهادت خویش، زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی شدند و نشان دادند هیچ چیز نمی‌تواند اراده پولادین و ایمان راستین مردان خدا را شکست دهد.

وی گفت: ملت سرافراز ایران اسلامی، به تأسی از دستورات الهی و منویات هدایت بخش مقام معظم رهبری، از هیچ دشمن و قدرتی واهمه نداشته و ندارند، چرا که مکتب مردم این آب و خاک با شهادت و ایثارگری الفتی دیرینه دارد و بدون تردید درخت تناور انقلاب، وامدار خون شهیدان است. 

معتمدیان بیان کرد: بدینوسیله به روح ملکوتی تمامی شهیدان، امام راحل عظیم الشان و شهدای قیام خونین ۱۷ شهریور، درود و صلوات نثار نموده و ضمن گرامیداشت یاد آن عزیزان، از خداوند سبحان، توفیق همه خدمتگزاران به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مسألت دارم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها