استاندار: گازرسانی به مناطق روستایی کرمانشاه ۷۰۰درصد رشد یافته است

کرمانشاه - ایرنا- استاندار کرمانشاه، توسعه‌ گازرسانی به مناطق روستایی و شهری را یکی از اهداف دولت یازدهم و دوازدهم دانست و با اعلام رشد ۷۰۰درصدی گازرسانی به مناطق روستایی در این دولت، گفت: در راستای این هدف تاکنون گازرسانی به هزار و ۵۴۱ روستای استان انجام شده است.

«هوشنگ بازوند» روز دوشنبه در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به شهر نودشه با حضور وزیر نفت به صورت ویدئو کنفرانسی، افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید فقط عملیات گازرسانی به ۲۰۹ روستا در کرمانشاه انجام شده بود و از ابتدای دولت تاکنون هزار و ۳۳۲ روستا از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

او به سیاست‌های اتخاذ شده از سوی وزیر نفت در زمینه بهره‌گیری از منابع قانون بودجه از جمله بند «ق» تبصره ۲ قانون بودجه برای طرح‌های گازرسانی اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه مناطق مرزی و محرومیت زدایی با رویکرد برخورداری مردم از امکانات و رونق کسب و کار مرزنشینان همیشه اولویت داشته و امروز شاهد تحقق این مهم در استان هستیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه از تلاش‌ها و حمایت‌های بیدریغ وزیر نفت در استان تقدیر کرد و گفت: انتظار داریم این همراهی و مساعدت تا پایان دولت و اتمام پروژه‌ها به صورت ویژه تداوم داشته باشد.

بازوند در این مراسم که با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛ درخواست افزایش سرانه خانوارها برای بهره‌مندی ۱۰ روستای دیگر در نوار مرزی از نعمت گاز طبیعی توسط وزارت نفت را ارائه داد و گفت: گازرسانی به سه شهر ریجاب، ازگله و نوسود در استان باقی مانده که تا پایان سال پروژه گازرسانی به نوسود به پایان می‌رسد و ۲ شهر دیگر تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

استاندار کرمانشاه به تلاش های صورت گرفته در راستای آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آباد غرب با سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد تومان نیز اشاره کرد و از مساعدت ویژه وزیر نفت در پتروشیمی چهارم استان و آغاز مجدد فعالیت اجرایی پالایشگاه آناهیتا تشکر کرد و خواستار مساعدت مهندس زنگنه جهت اخذ تسهیلات از صندوق ملی توسعه در پتروشیمی آناهیتا شد.

برای گازرسانی به شهر نودشه ۱۳ هزار و ۴۰۰ متر لوله‌گذاری در بخش شهری و ۳۳ هزار و ۵۰۰ متر لوله گذاری برای خط تغذیه انجام و یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS) اجرا شده است.

برای اجرای این طرح ۷۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و یک هزار و ۲۲۹ خانوار شهری نودشه و سه هزار و ۶۲ خانواده روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

شهر مرزی نودشه از توابع شهرستان پاوه در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه است و حدود سه هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت دارد.

اکنون ۹۹ درصد خانوارهای شهری در قالب ۲۸ شهر و ۷۵ درصد خانوارهای روستایی در قالب هزار و ۴۷۵ روستا در استان کرمانشاه گاز طبیعی دارند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۴ شهر دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها