۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر در شرکت‌های تعاونی‌ ایلام فعالیت دارند

ایلام - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از فعالیت سه هزار و ۲۹۵ شرکت و اتحادیه تعاونی در استان خبر داد و گفت: ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر در این شرکت ها مشغول بکار هستند.

به گزارش ایرنا، شکر اله شیرخانی روز دوشنبه در چهاردهمین دوره تجلیل از تعاونی های برتر استان اظهار داشت: اکنون سه هزار و ۲۹۵ شرکت و اتحادیه تعاونی در ۱۴ رشته در استان فعالیت می کنند که حدود یک هزار تعاونی نیمه فعال و راکد است.

وی افزود: بخش کشاورزی با یک هزار و ۹۹ تعاونی۳۳ درصد، بخش خدمات با ۹۰۷ تعاونی ۲۷ درصد، بخش صنعت با ۵۹۹ تعاونی ۱۸ درصد کل تعاونی ها را تشکیل می دهند که به ترتیب دارای فراوانی اول تا سوم  هستند و بخش معدن نیز با هشت تعاونی دارای کمترین فراوانی از مجموع شرکت های تعاونی ثبت شده می باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: از ابتدای فعالیت بخش تعاون در استان تاکنون ۲ هزار و ۷۵ طرح تعاونی از تسهیلات اعتباری بخش تعاونی استفاده کرده اند که این طرح ها با اخذ بیش از ۲ هزار و ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات توانسته اند ۱۵ هزار و ۶۹۲ فرصت شغلی ایجاد کنند.

شیرخانی اضافه کرد: در سال جاری ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات برای تعاونی ها مصوب شده که برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می کند و از محل تسهیلات اشتغال روستایی ۲۱۴ طرح تعاونی با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۴ میلیون تومان و از محل تسهیلات اشتغال فراگیر ۴۰ تعاونی به مبلغ پنج میلیارد تومان دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره تعاونی های برتر همه ساله با هدف شناسایی و معرفی الگوهای برتر بخش تعاون و به منظور فراهم شدن زمینه‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاون در بخش‌های مختلف اقتصادی برگزار می شود، گفت: امسال نیز این جشنواره برگزار و از تعاونی برتر و شایسته تقدیر، تجلیل می شود.

شیرخانی، توسعه و ترویج فرهنگ تعاون، معرفی توانمندی های بخش تعاون، ارج نهادن به زحمات تلاشگران این بخش و ارتقاء جایگاه و اهمیت تعاون و مشارکت در جامعه، ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضاء خانواده بزرگ تعاون کشور و تشویق و ترغیب فعالیت های تولیدی و توزیعی در مناطق مختلف به صورت کار جمعی را از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.

وی، معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی جهت بهره‌گیری سایر تعاونی‌ها از روش‌ها، دستورالعمل‌ها و ابزارهای مدیریتی با هدف ارتقاء وضعیت خود و ایجاد فضای مناسب برای انتقال دانش رسمی و بومی در تعاون و توسعه مشارکت‌های مردمی را از دیگر اهداف این جشنواره عنوان کرد.

شیرخانی ابراز امیدواری کرد: که آموزش و پروش با رسالت ترویجی بر افزایش مشارکت و تقویت و نهادینه شدن آن در بین جوانان رسالت اثرگذار خود را در تشکیل تعاونی ها به انجام برساند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تاکید کرد: اکنون به دنبال جذب تسهیلات ارزان قیمت برای حمایت از تعاونی های استان هستیم تا فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کنیم.

در پایان این نشست از هشت تعاونی برتر استان با اهدا لوح و تقدیر نامه تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =