ابلاغ ۶ رشته مهارتی جدید شاخه کار و دانش

تهران- ایرنا- معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش عنوان، جدول برنامه‌های درسی و کد رایانه‌ای ۶ عنوان رشته مهارتی جدید را در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، به ادارات کل استان ابلاغ کرد.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در راستای اجرای سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی و ایجاد و به‌روزآوری رشته‌های کاردانش، ۶ رشته پیشنهادی دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش، پس از تصویب در شورای عالی آموزش‌وپرورش، از سوی معاونت آموزش متوسطه به ادارات کل استان ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، رشته‌های مکانیک تراکتور، تأسیسات سرمایشی، تأسیسات مستقل ساختمان‌های مسکونی، تأسیسات بهداشتی ساختمان، تأسیسات گازرسانی ساختمان و تأسیسات گرمایشی، عناوین ۶ رشته مهارتی جدید شاخه کاردانش است که تصویب و ابلاغ ‌شده‌اند.

در بندهای این دستورالعمل آمده است: ثبت‌نام دانش آموزان در پایه دهم از سال تحصیلی (۱۳۹۹-۱۴۰۰) در این رشته‌ها فعال می‌شود.

همچنین در این دستورالعمل تاکید شده است که ثبت‌نام در رشته‌های فوق در هنرستان‌های بزرگ‌سال دولتی شاخه کاردانش برای سال تحصیلی (۱۳۹۹-۱۴۰۰) مجاز است.

در بند دیگری از این دستورالعمل عنوان شده است که وضعیت ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس آموزش از راه دور در رشته‌های فوق با موافقت این معاونت همانند بند قبل بلامانع است. با توجه به اینکه اجرای رشته‌های مذکور از سال تحصیلی (۱۳۹۹-۱۴۰۰) در هنرستان‌های روزانه صورت می‌گیرد، لذا اجرای آن در هنرستان‌های بزرگ‌سال غیردولتی برای سال تحصیلی مذکور مجاز نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =