گازرسانی منجر به تسریع در توسعه مناطق محروم کشور شده است

کرمانشاه - ایرنا- نماینده مردم شهرستان‌های هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی، گازرسانی را یکی از مولفه‌های توسعه پایدار دانست و گفت: گازرسانی در توسعه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور به خصوص در استان کرمانشاه تسریع ایجاد کرده است.

«علی رضایی» روز دوشنبه در آئین افتتاح پروژه‌ گازرسانی به شهر نودشه استان کرمانشاه با حضور وزیر نفت به صورت ویدئو کنفرانس، عمران و آبادانی روستاها را مرهون گازرسانی دانست و افزود: اگر گاز به مناطق روستایی و محروم وارد نمی‌شود، توسعه هم محقق نمی‌گردید.

او از وزیر نفت و مسوُولان شرکت ملی گاز ایران بابت توجه ویژه به استان کرمانشاه و تسریع در اجرای پروژه‌های گازرسانی قدردانی کرد و گفت: انتظار داریم پنج درصد روستاهای باقی مانده فاقد گاز در شهرستان های هرسین، صحنه و کنگاور نیز در این دولت گازدار شود.

رضایی همچنین خواستار تخصیص به موقع منابع و اعتبارات برای اندک روستاهای باقی مانده تا پایان دولت شد و اظهار امیدواری کرد که تا پایان دولت شاهد افتتاح بهره‌برداری از پروژه های گازرسانی به این روستاها باشیم.

برای گازرسانی به شهر نودشه ۱۳ هزار و ۴۰۰ متر لوله‌گذاری در بخش شهری و ۳۳ هزار و ۵۰۰ متر لوله گذاری برای خط تغذیه انجام و یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS) اجرا شده است.

برای اجرای این طرح ۷۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و یک هزار و ۲۲۹ خانوار شهری نودشه و سه هزار و ۶۲ خانواده روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

شهر مرزی نودشه از توابع شهرستان پاوه در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه است و حدود سه هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت دارد.

اکنون ۹۹ درصد خانوارهای شهری در قالب ۲۸ شهر و ۷۵ درصد خانوارهای روستایی در قالب هزار و ۴۷۵ روستا در استان کرمانشاه گاز طبیعی دارند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۴ شهر دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha