۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84029622
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تولید گندم در مهاباد ۵۰ درصد کاهش یافت

مهاباد- ایرنا- مدیر شرکت غله مهاباد گفت: طی امسال ۴۰ هزار تُن گندم در سطح مزارع این شهرستان تولید شده که نسبت به سال قبل بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

خدر مازوجی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: پایین بودن میزان بارش‌های پاییزی پارسال و پراکندگی بارش در ماه‌های بهار در کنار گرم‌شدن دیرهنگام هوا از عمده دلایل کاهش تولید گندم در سطح این شهرستان در سال زراعی جاری بوده است.

وی ادامه داد: از این میزان تولید، تاکنون ۲۶ هزار و ۲۵۰ تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان مهابادی به صورت تضمینی خریداری شده است که نسبت به سال قبل ۶۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیر شرکت غله مهاباد اظهار داشت: امسال هشت مرکز شامل پنج مرکز تعاون روستایی و ۲ سیلوی بخش خصوصی و یک سیلوی بخش دولتی عملیات تحویل گندم برعهده داشته که هم‌اکنون به جز سیلوی دولتی مابقی خرید گندم در آنها متوقف شده است.

مازوجی با بیان اینکه خرید تضمیمی گندم تا آخر شهریورماه ادامه دارد، اضافه کرد: پیش‌بینی خرید تضمینی گندم امسال حدود ۵۰ هزار تُن بود که به علت شرایط موجود این امر محقق نشده است. 

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار تُن گندم تولید شده نیز برای تامین بذر امسال مزارع نگهداری شده، گفت: از اوایل فصل پاییز عملیات کاشت گندم در سطح مزارع این شهرستان آغاز خواهد شد.

سال گذشته از ۹۹ هزار تن گندم تولید شده در مهاباد ۴۳ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان خریداری شده بود.

شهرستان مهاباد با داشتن بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی یکی از قطب‌های مهم کشاورزی آذربایجان‌غربی است که در ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha