۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۱
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84029617
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح نظارت میدانی از مدارس البرز آغاز شد

کرج - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: طرح نظارت میدانی از مدارس با رویکرد رعایت بر پروتکل های بهداشتی، سنجش حضور دانش آموزان و ارتباط مستمربا اولیا دراین استان آغاز شد.

سالا قاسمی روز دوشنبه به ایرنا گفت: این طرح با هدف بررسی وضعیت مدارس با نگاه کارشناسی وهمچنین شناسایی نقاط ضعف مدارس درسال تحصیلی جدید با توجه به شرایط خاص کرونایی که درآن قرار داریم ،عملیاتی شد.

وی با اشاره به اینکه معاونین و کارکنان حوزه ستادی به مدت ۲ هفته وضعیت مدارس البرز را از نزدیک رصد می کنند، خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها برای حضور فرزندان خود درمدارس با تردید روبه‌رو هستند درحالی که این موضوع مهم ترین دغدغه آموزش و پرورش درسال تحصیلی جدید است.

قاسمی  بیان داشت: درقالب این بازدید میدانی علت کوتاهی مدیران مدارس نسبت به دستورالعمل بازگشایی مدارس درقالب اجرای پروتکل های بهداشتی و پروژه مهر۹۹ مورد بررسی قرارمی گیرد.

وی یادآورشد: نقاط ضعف مدارس به صورت تذکر شفاهی و کتبی به مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرزمنعکس می شود تا ظرف مدت کوتاهی مشکلات برطرف گردد.

قاسمی تصریح کرد: حاصل این بازدید میدانی اطمینان بخشی به والدین برای حضور دانش‌آموزان در مدارس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی را درکنار رفع برخی از اشکالات جزئی درآماده سازی مدارس درالبرزخواهد بود.

وی اضافه کرد: یکی از بال های پیشرفت و موفقیت درآموزش و پرورش را مشارکت والدین تشکیل می دهد لذا برای رضایت مندی آنها ازهیچ کوششی دریغ نمی کنیم زیرا دانش آموزان مهمترین سرمایه تعلیم و تربیت هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: امسال مدیران به دلیل وجود شیوع کرونا و نگرانی اولیا نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی درمدارس با توجه به اینکه سلامت دانش آموزان در اولویت قرار دارد، نگاه ویژه داشته باشند.

استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =