مسیر تامین مالی دانش‌بنیان‌های کوچک و نوپا هموار شد

تهران- ایرنا- تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک و نوپا، با طراحی ابزار تامین مالی جمعی از طریق مشارکت سرمایه‌های خرد برای توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط هموار شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، «تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» به عنوان ابزار مالی جدید مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار، برای تامین مالی کسب‌وکارها از طریق وجوه سرمایه‌گذاران خرد است که به تازگی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان طراحی و ارائه شده است.

در این شیوه، تمامی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط از جمله شرکت‌های دانش بنیان و نوپا می‌توانند شرکت یا طرح‌های توسعه‌ای خود را از طریق پلتفرم‌های (سکوهای) عاملین کرادفاندینگ، تامین مالی کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند، نسبت به خرید گواهی مشارکت اقدام کرده و در سود و زیان طرح/شرکت سهیم شده و سپس در بازار ثانویه، نسبت به خرید و فروش آنها اقدام کنند.

در حال حاضر پلتفرم‌های پارس‌فاندینگ، دونگی، کارن‌کراد و هم‌آفرین با دریافت مجوز امکان تعریف طرح و جذب سرمایه برای کسب‌وکارها را دارد و فرآیندهای پذیرش،‌ عرضه، نظارت بر کسب‌وکارهای متقاضی و سایر موارد توسط این پلتفرم‌ها انجام می‌شود.

همچنین برای آشنا بیشتر با این ابزار مالی، وبینار «تامین مالی جمعی برای کسب و کارها» نیز برگزار می شود. علاقه مندان می توانند برای شرکت در وبینار و کسب اطلاعات بیشتر که با حضور مدیران عامل سکوهای مربوطه و مسئولان معاونت علمی در خصوص معرفی این ابزار مالی جدید برگزار می شود، به http://bizservices.ir/course/358 مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha