پذیره‌نویسی مردمی برای سرمایه‌گذاری در صنعت پوشاک

تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاسیس شرکت سهامی عام‌ پروژه و پذیره‌نویسی مردمی برای سرمایه‌گذاری در صنعت پوشاک دنبال می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، "سعید زرندی" در جلسه سیاست گذاری و برنامه ریزی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سوی طرح های مولد و توجیه پذیر صنعت پوشاک کشور از طریق تأسیس شرکت سهامی عام پروژه، افزود: اهمیت تقویت روند تشکیل سرمایه و سرمایه‌گذاری در مقیاس های بزرگ برای کشور بسیار حیاتی است.

وی گفت: یکی از برنامه های مهم استفاده از منابع مردمی برای تامین مالی طرح ها و پروژه های بخش تولید است، در همین راستا براساس توافقات وزارتخانه های صنعت و اقتصاد، مقرر شد چندین طرح و پروژه ملی توسط صنعتگران بزرگ در هر رشته پیشنهاد و با اخذ مجوز از سازمان بورس نسبت به پذیره‌نویسی و تامین بخشی از نیاز مالی آن طرح از طریق نقدینگی مردم اقدام شود.

زرندی تاکید کرد: ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک و تقویت برند ملی در صنعت پوشاک از اهداف این سیاست است.

در این جلسه، انجمن صنایع پوشاک اعلام کرد: در صورت حمایت دولت و تسهیل فرآیند اداری صدور مجوز تاسیس و پذیره نویسی، طرح پیشنهادی و ایجاد شرکت سهامی عام در این صنعت عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

برپایه این گزارش، با توجه به توضیحات ارائه شده از سوی مدیران وزارت صنعت و سازمان بورس و نیز اعلام آمادگی فعالان صنعت پوشاک، مقرر شد پروژه و نیز هیأت مؤسس پیشنهادی مورد پیگیری قرار گرفته و برای اجرایی شدن طرح اقدامات لازم دنبال شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =