۲۹۸ باشگاه ورزشی ایلام برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شدند

ایلام - ایرنا - مدیر کل ورزش و جوانان ایلام گفت: مدارک ۲۹۸ باشگاه ورزشی در استان که به علت شیوع کرونا، متحمل ضرر و زیان شده و در سامانه وزارت ورزش و جوانان و کارا ثبت نام کرده اند جهت دریافت تسهیلات به بانک های استان معرفی شدند.

مظفر علی شائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجموع پرداختی بانک‌های عامل به این تعداد باشگاه ورزشی در استان ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است که مبلغ تسهیلات در نظرگرفته شده بین ۶۰ تا ۱۶۰ میلیون ریال بوده که به مربیان باشگاها پرداخت می شود.

وی افزود: پرونده درخواست تسهیلات بانکی ۷۳۹ باشگاه دیگر نیز از سوی کارشناسان بانک های عامل به منظور پرداخت تسهیلات در حال بررسی است.

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام یادآور شد: مجموع درخواست کنندگان تسهیلات بانکی فعالان در عرصه باشگاه ها اعم از مدیر، مربی و دیگر کارکنان که در سامانه وزارت ورزش و جوانان و سامانه کارا ثبت اطلاعات کرده اند ۹۳۷ نفر است که تسهیلات درخواستی برای این تعداد باشگاه ورزشی ۲۳ میلیارد ریال است.

علی شائی با بیان اینکه نظارت بر باشگاه ها ی ورزشی استان به صورت روزانه رصد می شوند، تاکید کرد: یک کمیته نظارت قوی در سازمان ورزش و جوانان تشکیل شده و همکاری مستمری با ناظران دانشگاه علوم پزشکی دارند و از باشگاه ها به طور روزانه بازدید و تذکرات بهداشتی را به آنها می دهند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط استان و آگاهی مردم از بیماری استقبال از باشگاه ها به حداقل رسیده و اگر هم باشگاهی با حداقل نفرات در یک سانس فعالیت دارد با حفظ  فاصله اجتماعی که در آیین نامه بازگشایی باشگاه ها ۲ متر است ما این فاصله را در یک مقیاس استانی به ۱۰ متر تعریف کردیم.

وی اضافه کرد: باشگاه هایی که مجوز فعالیت در هر رشته های سالنی دارند باید تهویه مناسب داشته باشند و بعد از هر سانس وسایل ورزشی را ضدعفونی کنند و در اختیار وزرشکار بعدی یا سانس بعدی قرار دهند.

علی شائی با بیان اینکه در ورزش های گروهی نیز فقط آموزش مهارت ها مجاز است، گفت: در ورزش های گروهی هیچگونه فعالیت، رقابت و مسابقه دوستانه و غیر رسمی نداریم و صرفا آمورزش مهارت های ورزشی است.

وی تاکید کرد: ورزش هایی مانند کوهنوردی، کوه پیمایی، دو و میدانی، دوچرخه سواری، موتور سواری و قایقرانی که در فضای باز انجام می شوند با همان فاصله ۲ تا ۲ و نیم متر  و در فضای باز انجام می شوند.

۳۷۸ باشگاه ورزشی خصوصی و دولتی در سطح استان فعال است.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت دارای ۳۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =