۵۶ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی زنجان به آبیاری تحت‌فشار مجهز شد

زنجان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: از ۱۲۰ هزار هکتار زمین‌های کشاورزی این استان، تاکنون ۵۶ هزارو ۶۰۰ هکتار به سیستم آبیاری تحت‌فشار مجهز شده است.

جواد تاراسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زنجان در توسعه سامانه‌های نوین آبیاری رتبه خوبی در سطح کشور دارد و این سیستم در بیش از ۴۶ درصد از زمین‌های کشاورزی استان اجرا شده است.
وی با تاکید بر اینکه برنامه مهم جهاد کشاورزی اجرای طرح آبیاری تحت‌فشار است، اظهار داشت: توجه به این موضوع مهم موجب صرفه‌جویی در مصرف آب از یک‌هزارو ۱۰۰ تا چهار هزار و ۴۰۰ مترمکعب به ازای هر هکتار می‌شود. 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: اجرای این طرح طی یک سال گذشته در استان باعث صرفه‌جویی ۲۳۸ میلیون مترمکعبی آب شده که این بسیار مسأله مهمی محسوب می‌شود.
به گفته تاراسی، طرح آبیاری نوین تحت‌فشار از سال ۹۳ در استان اجرا شده و موفقیت های قابل توجهی نیز به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه در سالجاری چهار هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به آبیاری تحت فشار مجهز خواهد شد و کشاورزان دارای زمین های واجد شرایط استقبال خوبی از طرح دارند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: این سازمان برای توسعه طرح آبیاری تحت فشار تسهیلاتی با کارمزد بسیار پایین به کشاورزان پرداخت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =