۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84029458
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فاصله گذاری، همچنان اولویت مردم در چین

پکن- ایرنا- علیرغم اینکه دستکم در ۵ ماه گذشته هیچ کسی به دلیل ویروس کرونا در چین جان خود را از دست نداده است و این کشور ۲۵ امین روز متوالی بدون کرونا با منشا داخلی را هم پشت سر گذاشته است اما کماکان مردم در روابط روزمره خود فاصله اجتماعی را رعایت می کنند.

به گزارش ایرنا مردم چین که از همان روزهای نخست شیوع این ویروس، سخت ترین تدابیر را بکار بستند و دولت و حاکمیت هم با هدف کنترل این ویروس کشنده در میان ۱.۴ میلیارد جمعیت، اقدامات سفت و سختی را اجرایی کرد اکنون از شر این ویروس منحوس خلاص شده اند اما با این وجود مسایل بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک در مکان های سربسته و شستن مرتب دست ها را رعایت می کنند.

چین به عنوان کشوری که نخستین بار ویروس کرونا در ووهان یکی از شهرهای مرکزی این کشور شناسایی شد همواره پیشرو سایر کشورها در یافتن راه های مقابله با این ویروس بوده است این کشور ابتدا از طریق قرنطینه، ممنوعیت تردد در اماکن عمومی و کنترل ورود و خروج شهرها و مجتمع های مسکونی به کنترل این ویروس اقدام کرد و همزمان به دنبال یافتن راهی برای درمان کرونا بود.

چینی ها اگرچه به دلیل استفاده از داروهای ترکیبی سنتی و شیمیایی تواسته اند جلو مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را بگیرند در یافتن واکسن ضد کرونا هم یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه هستند به طوری که از مجموع ۱۳ واکسن کرونا که به گفته سازمان بهداشت جهانی وارد فاز بالینی شده اند ۶ واکسن آن توسط موسسات و کارخانه های دارو سازی چین تهیه شده است که سه دو یا سه مورد آن هم در حال طی مراحل نهایی است.

در فروشگاه های شلوغ پکن، مشتری ها به نوبت وارد می شوند

با این حال و علیرغم پیشرفت های زیادی که در چین در زمینه درمان و تولید واکسن کرونا داشته است مردم این کشور همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و با بکارگیری تدابیر بهداشتی خود را در برابر این ویروس مصون کرده اند.

مردم چین به ویژه شهر پکن با هدف جلوگیری از شیوع مجدد ویروس کرونا در هنگام خرید یا ورود به مجتمع های مسکونی و بازارهای خرید ضمن اینکه باید کارت سلامت خود را به نگهبان درب ورود نشان دهند با رعایت فاصله یک تا یک و نیم متر به صف می شوند.

امروز در جای جای شهر پکن صف های ورود به این نوع مکان ها با رعایت فاصله اجتماعی دیده می شود و مردم بدون هیچگونه عجله و یا مخالفتی فاصله اجتماعی را رعایت می کنند تا ضمن حفظ جان از انتقال این ویروس به خانواده هایشان جلوگیری شود.

در بسیاری از فروشگاه ها از جمله فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای هم با توجه به اینکه محدودیت ورود بی نهایت تعداد مشتریان اعمال شده است و فقط باید تعداد مشخصی همزمان در داخل یک فروشگاه باشند مشتری باید منتظر خروج یک نفر از فروشگاه بماند تا او بتواند وارد شود.

در نمایشگاه بین المللی خدمات چین هم که از سه روز پیش در پکن گشایش یافته است مقامات به منظور جلوگیری از ازدحام بازدید کننده،  اجازه می دهند در هر روز حدود ۱۲۰ هزار نفر از نمایشگاه بازدید کنند و با توجه به اینکه برای بازدید از نمایشگاه باید به صورت آنلاین ثبت نام کرد سایتی که برای این کار طراحی شده است اجازه بازدید بیش از ۱۲۰ هزار نفر در روز را نمی دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار جهان