صهیونیست‌ها در ازای فروش اف۳۵ به امارات تسلیحات پیشرفته از آمریکا می‌گیرند

تهران- ایرنا- منابع صهیونیستی روز یکشنبه گزارش دادند که مقام‌های این رژیم در ازای فروش جنگنده‌های «اف ۳۵» به امارات متحده عربی به دنبال دریافت تسلیحات پیشرفته از آمریکا هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت: اسرائیل به این نتیجه رسیده که آمریکا جنگنده اف ۳۵ را به امارات خواهد فروخت و از این رو به دنبال دریافت جنگ‌افزارهای پیشرفته از آمریکا در چارچوب کمک‌های امنیتی سالانه‌ای است که تل‌آویو از واشنگتن دریافت می‌کند.  

بر اساس این گزارش، مقام‌های صهیونیستی معتقدند که تسلیحات مذکور باید بتواند برتری نظامی این رژیم را در منطقه در پی داشته باشد و همچنین باید در عرض یک سال و با قیمت پایین‌تر در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت در این گزارش افزوده است: مقام‌های صهیونیستی قانع شدند که واشنگتن قصد فروش اف ۳۵ به امارات را دارد و منابع رسمی در آمریکا نیز صحت اطلاعات این روزنامه را تأیید کردند.

این در حالی است که «الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی پیش‌تر گفته بود که اسرائیل علیه فروش این جنگنده‌ها به ابوظبی اقدام خواهد کرد و اجازه فروش آنها را نخواهد داد.

در همین حال، نیویورک تایمز به نقل از منابع خود گزارش داده است: نتانیاهو پیش از انتشار علنی خبر عادی‌سازی روابط با امارات در اواخر ماه گذشته، با فروش تسلیحات نظامی آمریکا به این کشور موافقت کرده بود.

پیش‌تر نیز مقام‌های رژیم صهیونیستی مخالفت خود را نسبت به فروش تسلیحات پیشرفته از جمله جنگنده اف ۳۵ به امارات ابراز کرده بودند.

«تسخی هنگبی» وزیر امور شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی نیز چنین اظهار کرده بود که اسرائیل حتی با فروش یک پیچ از جنگنده اف ۳۵ به امارات مخالف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha