احتمال بروز خسارت زلزله در مناطق روستایی گلستان وجود دارد

گرگان - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان با اشاره به وقوع زلزله شدید در شرق استان گفت: کار ارزیابی خسارت وارده ادامه دارد و با توجه به قرار داشتن منطقه در جنوب مناطق کوهستانی احتمال بروز خسارت در روستاها دور از انتظار نیست.

سیدرضا قادری دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری در شرق این استان، گروههای ارزیاب فراخوان و به مناطق مختلف کانون اصلی زلزله از بامداد امروز به منطقه اعزام شده‌اند.

وی بیان داشت: گروههای ارزیاب مدیریت بحران و امداد و نجات هلال احمر استان گلستان در کوتاه‌ترین زمان ممکن بامداد امروز به رامیان رسیدند و در سطح روستاها و مناطق کوهستانی توزیع شدند.

زمین لرزه‌ به بزرگی ۵.۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۴ دقیقه و ۲۴ ثانیه بامداد امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه در عمق ۹ کیلومتری از سطح زمین حوالی شهرستان رامیان در شرق استان گلستان را لرزاند.

این زمین لرزه در گرگان مرکز گلستان به فاصله ۷۵ کیلومتری رامیان و حتی شهرهای غرب استان و ساحلی دریای خزر هم احساس شد.

مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران کانون اصلی این زلزله را در عمق ۹ کیلومتری از سطح زمین و به ترتیب در عرض و طول جغرافیایی ۵۵.۱۰ و ۳۷.۰۲ درجه و همچنین در فاصله‌های، ۳، ۹ و ۱۰ کیلومتری شهرهای رامیان، آزادشهر و خان‌ببین ثبت کرده است.

در پی وقوع این زمین لرزه مردم شهرهای شرق گلستان که در نزدیکی کانون اصلی بودند به خیابان‌ها آمدند.

این زلزله باعث لرزیدن بخش‌هایی از استان‌های خراسان شمالی و سمنان هم شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها