آزمون جذب کارشناسان رسمی دادگستری و ساخت سریال تلویزیونی در گلستان

گرگان - ایرنا - بهروز افخمی کارگردان نام آشنای سینمای ایران ساخت یک سریال تلویزیونی با موضوع سیل گلستان را در شهرستان آق قلا آغاز کرده است.

همچنین به گزارش ایرنا، رییس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری گلستان گفت که آزمون جذب این نهاد فردا پنجشنبه همزمان با سراسر کشور با شرکت یک هزار و ۴۴ داوطب هم‌استانی برگزار می‌شود.

میترا رمضانی در گزارشی به خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گرگان اظهار داشت: در کل کشور ۶۶ هزار داوطلب برای ۶۰ رشته کارشناسی رقابت دارند که از میان جمعیت شرکت کننده در آزمون کارشناسان دادگستری استان گلستان ۸۹۲ نفر مرد و ۱۵۲ نفر برای سهمیه جذب ۱۳۵ نفری امتحان تخصصی خواهند داد.

وی با بیان اینکه آزمون با الزام پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد، گفت: قرار بود آزمون نهم خرداد امسال برگزار شود که شیوع کرونا آن را به تعویق انداخت و شرکت کنندگان امتحان فردا در صورت موفقیت باید در مصاحبه علمی نیز موفق به اخذ نمره قبولی شده و سپس وارد مرحله کارآموزی شوند.

وی بیان داشت: اکنون ۱۹۶ کارشناس رسمی دادگستری و ۳۵ کارآموز تحت نظر مرکز گلستان فعالیت داشته و در امور تخصصی پرونده های کیفری و حقوقی به قضات دادگاههای استان مشاوره می‌دهند.

**

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: انتظار می رود سریال رعد و برق با مضمون سیل گلستان به ویژه در آق‌قلا، نشانگر مفاهیم تدبیر در همزیستی با سیل و القا کننده امید در مردم سیل‌زده باشد.

سیدمحسن حسینی در دیدار با بهروز افخمی سازنده این سریال افزود: هیچگاه نمی‌توان بطور کامل جلو سیل را گرفت ولی می توان تمهیدات و تدابیر کاهش خسارت را اتخاذ کرد و خوب است که مردم را امیدوار به همزیستی با سیل داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: سیل پارسال گلستان رسوب زیادی وارد سدهای استان کرد که اکنون پیگیر علاج‌بخشی به منظور افزایش ظرفیت آنها هستیم.

به گزارش ایرنا؛ بهروز افخمی کارگردان سریال رعد و برق که هم اکنون در شهر آق قلا مرحله فیلمبرداری را طی می کند، با قدردانی از اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات سیل گلستان گفت: تاکنون ٤٥ درصد از تصویربرداری سریال انجام شده و در سه ماه آینده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کار ادامه خواهد یافت. 

سریال رعد و برق به سفارش شبکه پنج سیما با بازی شهرام قائدی، محمد فیلی، مرتضی کاظمی، مهدی زمین‌پرداز، محمد مختاری، مزدک رستمی، حسن اسدی، ویدا موسوی، سپیده موسوی، امیر موسوی، ابراهیم یوسفی، پوریا منجزی، مجید درستی و ابراهیم امیرخانی ساخته می شود. 

**

 به گزارش دیگر ایرنا؛ مدیر امور منابع آب گرگان و آق‌قلا با اشاره به ارسال ۱۴۵ مورد تخلف و تجاوز به حریم رودخانه‌های گلستان به محاکم قضایی گفت: تاکنون برای صد مورد حکم آزادسازی حریم رودخانه‌ها صادر شده است.

**

گزارش دیگر ایرنا حاکیست؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با هشدار به نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در غرب استان گفت: براساس گزارشات دریافتی از چهار شهرستان کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان هر ۲ کاندیدا بدون رعایت پروتکل‌ و دستورالعمل‌ بهداشتی اقدام به برگزاری تجمعات در شهرستان بندرترکمن کردند.

عبدالرضا چراغعلی اظهار داشت که سلامت مردم در کنار برگزاری انتخابات و رقابتی سالم از همه چیز باارزش‌تر و مهم‌تر است.

وی افزود: برگزاری انتخابات سالم با رعایت تمهیدات بهداشتی مد نظر است و تلاش داریم در صورت مساعد بودن شرایط جوی، رای‌گیری در فضای باز شعبات با انجام فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شود.

**

استاندار در جلسه ستاد تنظیم بازار گلستان گفت: همچنانکه هزاران شغل در سطح هزار مرغداری استان باید حفظ شود، پرورش مرغ هم بعنوان مزیت نسبی استان باید موجب تعادل و پایداری بازار منطقه شود.

هادی حق شناس افزود: عرضه و قیمت مرغ و تخم مرغ در گلستان که تولید کننده اصلی کشور است باید از سایر استانها ارزان تر باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =