استاندار کرمانشاه: وضعیت نمای ساختمان‌های شهری مطلوب نیست

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه وضعیت نمای ساختمان‌های شهری را مطلوب ندانست و گفت: ساختمان‌سازی در کشور ما ریشه قدیمی دارد و نظام مهندسی باید در راستای زیباسازی ساختمان‌ها احساس مسوولیت بیشتری داشته باشد تا معرف جایگاه واقعی کرمانشاه به عنوان یک کلانشهر باشد.

هوشنگ بازوند روز یکشنبه در جلسه با اعضای هیات مدیره سازمان مهندسی ساختمان استان افزود: از زحمات و تلاش های دلسوزانه و متعهدانه مهندسین در فرآیند بازسازی و احداث ۱۳۰ هزار واحد مسکونی، فرهنگی و آموزشی در مناطق زلزله زده تقدیر و تشکر کنم.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی استان علاوه بر مشارکت در امدادرسانی در فرآیند ساخت و ساز، تهیه نقشه و نظارت نیز کاملاً از نیروی های داخل استان استفاده کردند و با تلاش شبانه روزی رکوردی بی نظیر در مرحله بازسازی ثبت شد و مردم به زندگی عادی برگشتند.

مقام ارشد استان افزود: کرمانشاه به لحاظ ویژگی های منحصربفرد و دارا بودن قابلیت های ویژه از گذشته تاکنون نقشی راهبردی در منطقه داشته به استان‌های همجوار نیز خدمات ارایه داده است، بنابراین این کلانشهر باید در حوزه ساخت و ساز شهری نیز الگوی منطقه باشد.

وی به تلاش های صورت گرفته برای معرفی کرمانشاه به عنوان نهمین کلانشهر کشور اشاره کرد و بیان داشت: تبدیل شدن کرمانشاه به کلانشهر بعد از ۲۵ سال که به هشت کلانشهر قبلی کشور اضافه شد؛ ظرفیت و فرصتی برای توسعه است و نیاز هست که سازمان نظام مهندسی ساختمان در این عرصه نقش آفرینی موثر داشته باشد.

بازوند با بیان اینکه ساخت و ساز صحیح و نمای زیبا از اجزای گردشگری است؛ اظهار داشت: نظام مهندسی ساختمان با ورود جدی به این موضوع می تواند شرایطی برای تغییر وضعیت و ایجاد سیمای زیبا شهری با بهره مندی از نمادهای مناسب و متناسب ایجاد  ایجاد نماید.

وی عدم وابستگی نظام های صنفی به بخش دولتی را عاملی مهم برای بکارگیری خلاقیت و نوآوری در طراحی و اجرای فرآیندها ذکر کرد و بیان داشت: نظام مهندسی در کشور حرف برای گفتن دارد و باید در عرصه تصمیم سازی و تصمیم گیری نقش آفرینی کند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: تحول در حوزه ساخت و نیاز به استقلال دارد و دولتی ها به دلیل برخی موانع کاری خیلی نمی توانند نوآوری داشته باشند؛ اما بخش خصوصی می تواند خلاقانه کار کند.

وی تأکید کرد: ما وظیفه داریم آسایش و آرامش مردم را فراهم کنیم و اگر نتوانیم این موضوع را فراهم کنیم؛ طبعا سرمایه از این شهر می رود و بنابراین حق شهروندان است که در ساخت و سازها به نیازهای آنها توجه شود. در حال پیگیری ایجاد شهر جدیدی در  کرمانشاه هستیم که امکان زندگی با ساختاری جدید و مورد علاقه مردم فراهم شود.

بازوند در ادامه این نشست نقش نظام مهندسی ساختمان را در توسعه بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: انتظار داریم این جدیت و تلاش با حضور ۱۵ هزار نفر عضو بیشتر شود و شهری زیبا با سیمایی جذاب را در آینده داشته باشیم

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها