یادگاران دفاع مقدس پرچم سازندگی را در خوزستان برافراشته اند

اهواز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در قرارگاه خاتم الانبیا با اشاره به محرومیت های منطقه غیزانیه اهواز گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا خدمتگزاری به مردم را از وظایف اصلی خود می‌داند و یادگاران دوران دفاع مقدس در خوزستان پرچم سازندگی را برافراشته اند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمود دهقانی فر شامگاه یکشنبه در آیین بهره برداری آزمایشی از فاز سوم پروژه آبرسانی به غیزانیه اظهار داشت: آب منشا عبادت است و اکنون فرصت بزرگی برای ما جهت خدمت به مردم ایجاد شده است.

وی افزود: منطقه غیزانیه را شاید مردم کشور به خوبی نمی شناختند ولی گرفتاری و بی آبی در این منطقه بازتاب زیادی داشت  به طوریکه  همه جا صحبت از این‌ منطقه بود و همه مردم دغدغه غیزانیه را داشتند.

نماینده ولی فقیه در قرارگاه خاتم الانبیا گفت: مردم این منطقه سال های سختی را تحمل کردند و با وجود کمبودهای فراوان صبوری کرده و دولتمردان را همراهی کردند.

وی بیان کرد: شهدای این منطقه برای استقلال این مملکت جنگیدند و فرهنگ جهاد و شهادت را برای ما به یادگار گذاشتند و این فرصت را برای ما خلق کردند تا بتوانیم با مدیریت جهادی به جامعه اسلامی خدمت کنیم.

حجت الاسلام دهقانی فر گفت: جا دارد از مدیریت استان، فرمانده سپاه ولی عصر، نماینده ولی فقیه و سایر دستگاه های خدمت رسان برای این خدمات دهی به مردم تقدیر کنیم چرا که تلاش آن ها باعث شد تا مردم این منطقه امنیت،رفاه و آسایش را احساس کنند.

وی اظهار داشت: همچنین از سپاه خاتم الانبیا تقدیر می‌کنیم که در این این زمینه تلاش خوبی را به خرج دادند و توانستند در کنار دستگاه‌های اجرایی این پروژه بزرگ را به سرانجام برسانند.

نماینده ولی فقیه در قرارگاه خاتم الانبیا گفت: هنوز کارهای بر زمین مانده زیاد است و همه باید تلاش کنیم تا بخشی از کار را به بخش خصوصی و بخش های باقیمانده را تکمیل کنیم و انتظار می‌رود سایر مسئولان در این زمینه تلاش‌های خوبی داشته باشند تا مشکلات این منطقه برای همیشه برطرف شود.

وی افزود: خدمتگزاری به جامعه اسلامی یکی از بزرگ‌ترین رسالت‌های ما به شمار می‌آید و هیچ  خدمتی بالاتر از خدمت به مردم محروم نیست.

فاز سوم طرح آبرسانی به غیزانیه به صورت آزمایشی و فاز دوم این طرح به صورت رسمی شامگاه یکشنبه با حضور جمعی از مقامات قرارگاه خاتم الانبیا و مسئولان استان به بهره برداری رسید.

همچنین پیش از این  چهار پروژه از گام دوم طرح آبرسانی غدیر در ایستگاه "ام الدبس" در دشت‌آزادگان خوزستان به بهره‌برداری رسید.

بخش غیزانیه در شرق اهواز پیش از این ۹۶ روستا داشت که بعضی از آنها خالی از سکنه شده و اکنون تعداد آنها به حدود ۸۰ روستا با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت رسیده است.

آب شرب بخش غیزانیه شامل دهستان مشرحات و دهستان غیزانیه از سه منبع تامین آب شامل تاسیسات آب شیبان، تاسیسات یادگار امام خمینی (ره) منشعب شده از کانال کوت‌امیر و تاسیسات کمتوله‌ آب زیرزمینی شهرستان رامهرمز تامین می‌شود.

رییس جمهوری نهم خرداد امسال به وزیر نیرو دستور داد حل کامل و سریع مشکل آب منطقه غیزانیه اهواز را به صورت مستمر پیگیری کند.

گروه‌های جهادی ماه‌ها است که از طریق تانکر به اهالی این منطقه آبرسانی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =