استاندار مرکزی: ساوه از مناطق پیشرو خاورمیانه در حفظ سلامت اتباع خارجی است

ساوه - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: ساوه بر اساس شواهد و اذعان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، از موفق ترین مناطق کشور و خاورمیانه در زمینه مبارزه با کرونا و حفظ سلامت اتباع خارجی است.

«سیدعلی آقازاده» در پایان سفر به ساوه که برای بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های هفته دولت انجام شد، ضمن اشاره به بازدید از مهمانشهر شهید ناصری محل اسکان پنج هزار تبعه افغانستانی اظهار داشت: تلاش‌های قابل تقدیری از سوی دانشکده علوم پزشکی، شورای تامین و فرمانداری برای انجام فعالیت های از قبیل تب سنجی، ضدعفونی و صیانت از سلامت ساکنان این اردوگاه برای مقابله با کرونا انجام شد.

وی اظهار امیدواری کرد که برخی از مشکلات این مهمانشهر با همکاری دستگاه‌های مسئول برطرف و زمینه زندگی راحت تری برای مهمانان کشورمان که مقیم ساوه هستند، فراهم شود.

وی در ادامه، اظهار کرد: در هفته دولت ۱۱۶ طرح اقتصادی و عمرانی به ارزش بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در شهرستان ساوه به بهره‌برداری رسید.

به گفته او عملیات اجرایی حدود ۱۰ درصد از این طرح ها به مناسبت هفته دولت انجام شد.

آقازاده اظهار داشت: شهرستان ساوه همواره در زمره مناطق برتر استان مرکزی در ایجاد فرصت های شغلی و توسعه صنعتی و اقتصادی است و با افتتاح طرح های هفته دولت ۲ هزار و ۵۰ شغل برای جوانان این شهرستان و نواحی همجوار  ایجاد شد.
وی با اشاره به بازدیدهایی که از سطح شهرستان ساوه داشت، گفت: طرح های اقتصادی و عمرانی موثری امروز افتتاح با کلنگزنی شدند.
آقازاده ادامه داد: چند طرح مدیریت شهری امروز در شهرستان ساوه بهره برداری یا کلنگزنی شدند که آغاز عملیات اجرایی استخر ویژه بانوان در محل پارک بانوان این شهر از جمله طرح های کلیدی و خدماتی است.
وی افزود: این پروژه با اعتباری حدود ۱۲۰ میلیارد ریال احداث خواهد شد که برای امسال ۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته و با تامین مابقی این اعتبارات انتظار داریم پروژه استخر ویژه بانوان تا سال ۱۴۰۰ خورشیدی به بهره برداری نهایی برسد.
وی همچنین بهره برداری از واحد تولید ماسک، گان، پد و لباس های ویژه اتاق عمل و همچنین خط تولید مواد ضدعفونی کننده در شهر صنعتی کاوه را از دیگر طرح های افتتاحی امروز شهرستان ساوه عنوان کرد و افزود: محصولات این کارخانه در شرایط شیوع کرونا بسیار مورد نیاز جامعه است.


استاندار مرکزی در ادامه به افتتاح استخر ویژه کودکان استثنایی و دارای مشکلات جسمی و حرکتی در مدرسه ۱۵ کلاسه نورالهدی اشاره کرد و افزود: این طرح از سوی خیرین و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی به بهره برداری رسید.
وی همچنین افتتاح بخش آی.سی.یو بیمارستان شهید مدرس با ۱۷ تخت را از دیگر طرح های نافع خدماتی در ساوه عنوان کرد.
به گفته استاندار مرکزی این طرح از کارهای بزرگ چندماه اخیر در استان محسوب می شود که در ۳۰ سال اخیر کم سابقه بوده و با اعتبارات هفت میلیارد ریالی از سوی وزارت بهداشت در کمتر از ۴۰ روز به نتیجه رسید می تواند منشأ خدمات ارزنده برای شرایط کرونایی و سایر ایام باشد.
آقازاده همچنین به آغاز ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی ساوه که قرار است جایگزین بیمارستان قدیمی شهید مدرس شود اشاره کرد و افزود: اکنون عملیات خاکبرداری این پروژه در حال انجام است و امیدوارم حداکثر تا نیمه نخست سال آینده کار اسکلت این طرح به پایان برسد.
وی گفت: با ساخت این بیمارستان گامهای بزرگی در توسعه زیرساخت های درمانی و پزشکی شهرستان ساوه در دولت تدبیر و امید برداشته می شود.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =