هزینه سرویس مدارس خراسان شمالی ۲۰ درصد افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- رییس انجمن اولیا و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: افزایش ۲۰ درصدی در هزینه سرویس مدارس این استان نسبت به پارسال، امروز در نشست استانی که با موضوع حمل و نقل دانش‌آموزان برگزار شد، به تایید رسید.

عبدالله درخشانی، شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تصمیم‌گیری در زمینه هزینه های سرویس مدارس شهرستان ها در کارگروه ماده ۱۸ صورت می گیرد و بر این اساس کارگروه مزبور در بجنورد هزینه جابه جایی ماهانه هر دانش آموز با ناوگان سواری را یک میلیون و ۵۰ هزار ریال تعیین کرد.

وی خاطرنشان کرد: پارسال نرخ هزینه سرویس مدارس در ناوگان سواری ۸۸۰ هزار ریال، ون ۷۲۵ هزار ریال و مینی بوس ۶۶۰ هزار ریال تعیین شده بود که امسال ۲۰ درصد افزایش یافته است.

درخشانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: امسال، ظرفیت مجاز در خودرو سواری، تنها سه دانش آموز است و سرویس های مدارس با ۵۰ درصد ظرفیت نسبت به جابه جایی دانش آموزان اقدام می کنند.

رییس انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: رانندگان متخلف، بر اساس قانون توبیخ می شوند.

وی افزود: امسال، شمار روزهایی که دانش آموز در مدرسه حضور می یابد، کمتر شده است از این رو مشکلی در رعایت پروتکل های بهداشتی با ناوگان موجود، وجود ندارد.

درخشانی گفت: سال گذشته، بیش از ۲۱ هزار دانش آموز روستایی و شهری با سرویس مدارس، جابه جا می شدند.

درخشانی اظهار داشت: سه هزار و ۶۶۲ راننده با سه هزار و ۶۶۲ دستگاه خودرو زیر نظر ۲۴ شرکت پیمانکاری نسبت به جایی دانش آموزان در قالب سرویس مدارس خراسان شمالی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه سلامت فنی ناوگان حمل و نقل مورد بازرسی قرار می گیرد، افزود: صلاحیت رانندگان سرویس های شهری، توسط شرکت ها و مراجع ذیصلاح تایید شده و در روستاها هم، صلاحیت رانندگان به وسیله فرمانداری و بخشداری ها، مورد ارزیابی قرار گرفته است.

۱۸۰ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب مدرسه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار معلم تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha