ایرادات شورای نگهبان درباره قانون مالیات بر ارزش افزوده بررسی شد

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی ایرادات شورای نگهبان نسبت به قانون اخذ مالیات بر ارزش افزوده در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.

«مهدی طغیانی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایرادات شورای نگهبان نسبت به قانون مالیات بر ارزش افزوده با حضور سیامک ره‌پیک عضو حقوقدان شورا بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برخی بندهای این مصوبه پیش از این با حضور عضو حقوقدان شورای نگهبان اصلاح شده بود، افزود: اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد و جداول تخصیص منابع در این قانون مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود و آنها اعلام کرده بودند که این قانون نباید به تخصیص منابع بپردازد بلکه این موضوع باید در بحث بودجه تعیین شود.

طغیانی تصریح کرد: شورای نگهبان نسبت به موضوع اخذ مالیات بر ارزش افزوده از افراد محروم جامعه هم ایراد شرعی گرفته و اعلام کرد، این نوع مالیات از محرومان نباید گرفته شود.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درباره سه موضوع مناطق آزاد، اخذ مالیات بر ارزش افزوده از محرومان و تخصیص‌ها، ایرادات با توافق شورای نگهبان بررسی شد و گزارش آن به صحن علنی ارائه می‌شود تا پس از تصویب به شورای نگهبان ارسال شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =