مجلس وزیر آموزش و پرورش را فراخواند

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون آموزش در مجلس شورای اسلامی از دعوت وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون متبوعش در روز سه‌شنبه برای توضیح درباره بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، محمدمهدی زاهدی روز یکشنبه با اشاره به نحوه بازگشایی مدارس اظهار داشت: تصاویر و پیام‌های دریافتی از جانب خانواده‌ها و معلمان بیانگر این است که آموزش و پرورش برنامه‌ریزی منسجمی برای رعایت پروتکل‌های سختگیرانه در رابطه با بازگشایی مدارس نداشته است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش عنوان کرده بود، اصل بر آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان است اما رییس جمهوری به یکباره بر آموزش حضوری دانش‌آموز در کلاس‌های درس تأکید کرد و تصمیم مورد توافق در کمیسیون با وزیر نقض شد.

زاهدی با بیان اینکه قطعا وزیر آموزش و پرورش باید در این خصوص به کمیسیون آموزش توضیح ارائه کند، ادامه داد: بر همین مبنا در جلسه امروز کمیسیون آموزش بحث‌های جدی در این رابطه صورت گرفت و مقرر شد وزیر آموزش و پرورش روز سه‌شنبه برای توضیح درباره علل بازگشایی مدارس در کمیسیون توضیحات لازم را ارائه کند.  

وی تأکید کرد: حضور فیزیکی ۳۵ دقیقه‌ای دانش‌آموزان در کلاس درس، فرصتی برای یادگیری باقی نمی‌گذارد و عملا فایده‌ای برای دانش‌آموزان ندارد به همین دلیل است که ما اصرار داریم اصل باید بر آموزش مجازی بوده و این فرصت کوتاه فقط برای رفع اشکال باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بر تقویت شبکه شاد و دسترسی بیشتر دانش‌آموزان به این سامانه تأکید و تصریح کرد: نحوه استفاده دانش‌آموزان از این شبکه نیز با مشکلاتی مواجه است که آموزش و پرورش باید امروز تمام تمرکز خود را برای استفاده ساده دانش‌آموز از این نرم افزار به‌کار گیرد.

زاهدی خاطرنشان کرد: نگرانی خانواده‌ها از حضور فیزیکی فرزندانشان در مدارس به حق است و کمیسیون آموزش این مسئله را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد و نتیجه آن به زودی به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =