سرمربی تیم ‌ملی ریکرو:‌ وضعیت کمانداران ایده آل نیست

تهران – ایرنا – سرمربی تیم ملی ریکرو گفت: طبیعی است که پس از هفت ماه تعطیلی اردوها وضعیت کمانداران ایده آل نباشد و برنامه ما در چند روز اول این اردوی چهارده روزه ارزیابی تک تک کمانداران است.

مجید میررحیمی روز یکشنبه در حاشیه نخستین اردوی آماده سازی تیم ملی ریکرو در سال ۹۹ در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: ‌بعد از یک زمان طولانی بدون تمرین به شکل حرفه‌ای و به دور از فضا و فاصله‌های استاندارد این رشته، سطح آمادگی ورزشکاران به طرز محسوسی کاهش یافته و این سطح آمادگی علاوه بر بحث فنی در حوزه جسمانی و روانی قابل مشاهده است.

وی ادامه داد:‌ ما از روز گذشته تمرینات خود را شروع کردیم و امیدوارم بتوانیم با اجرای یک قرنطینه واقعی تمرینات خود را براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته به خوبی دنبال کنیم.

سرمربی تیم ریکرو اضافه کرد:‌ برنامه تمرینات طی هفت ماه باقی مانده سال ۹۹ با هماهنگی فدراسیون تدوین و آماده اجرا است اما نگرانی اصلی ما از پایان تابستان، بازگشایی مدارس و شروع موج جدیدی از کرونا است که چنین شرایطی می‌تواند منجر به تعطیلی دوباره و ناکام ماندن برنامه‌های آمادهسازی شود.

میررحیمی با بیان اینکه اجرای قرنطینه در این شرایط بسیار سخت است،‌ خاطرنشان کرد:‌ برنامه تمرینات را در سالن تیراندازی ورزشگاه المپیک کیش به گونه‌ای طراحی کردیم که ۱۰ تا ۱۲ ورزشکار و کادر فنی در زمان حضور کمانداران کمترین مراجعه کننده یا کارکنان این باشگاه حضور داشته باشند و تمامی موازین بهداشتی از جمله فاصله گذاری، استفاده از ماسک و ضدعفوی کننده رعایت می شود.

این کماندار اسبق تیم ملی ریکرو اضافه کرد: همان‌طور که گفتم تمرینات شروع شده است و باید خیلی حساب شده جلو برویم و بدون فشار و کم کم حجم تمرینات را افزایش دهیم.

تمرینات تیم ملی تیراندازی با کمان در رشته ریکرو با حضور شیوا شجاع‌مهر، زهرا نعمتی، پارمیدا قاسمی، نیلوفر علیپور،  سوگند رحمانی، رضا شبانی، صادق اشرفی، میلاد وزیری، امین پیرعلی، محمدصادق کبودانی و پرهام شبانکاره از دیروز و انجام تست کرونا و معاینات کامل پزشکی آغاز شده و تا ۲۷شهریور ماه ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =