راهداری : حمل کالای ناوگان جاده‌ای از کرمان ۱۰ درصد افزایش یافت

کرمان - ایرنا - رییس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: ناوگان حمل‌بار جاده‌ای نزدیک به ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا از مبدا این استان به سایر استان‌ها طی پنج ماهه ابتدای امسال حمل کرده که آمار یاد شده رشد ۱۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ نمایش می‌دهد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل محمدی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این میزان کالا توسط ۵۸۲ هزار سفر باری با انواع کامیون، کامیونت و تریلر از مبدا استان کرمان به داخل و خارج از استان حمل شد.

وی کالاهای حمل شده در سال گذشته را گندله، کنستانتره سنگ آهن، سنگ آهن، آهن اسفنجی، گازوییل، بنزین، سیمان کیسه‌ای، انواع بنزین، سیمان فله، شمش فولاد و سایر موارد ذکر کرد و اظهار داشت: کالای عمده جابه‌جاشده از مبدا استان کرمان طی پنج ماه ابتدای امسال نیز بر همین اساس برآورد شده است.
رییس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان افزود: این میزان بار توسط ۱۹۰ شرکت حمل و نقل کالای فعال در این استان حمل شده است.
وی ادامه داد: عمده بار حمل شده از استان کرمان به خارج از استان عموما کالاهای معدنی، صنعتی و تولیدی است که این آمار ماهیت و میزان تولید صنعتی نسبت به تولیدات کشاورزی در شمال استان را نشان می‌دهد.
محمدی گفت: بیشترین مبدا کالاهای حمل شده با توجه به وجود معادن متعدد و کارخانجات صنعتی به ترتیب شهرستان‌های سیرجان، کرمان و زرند بوده‌اند.
وی عنوان کرد: مقصد عمده محصولات منتقل شده از مبدا استان کرمان نیز به ترتیب استان‌های هرمزگان، اصفهان، یزد و سیستان و بلوچستان اعلام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha