بیش از ۲ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان شیروان توزیع شد

بجنورد- ایرنا- فرمانده سپاه شیروان گفت: هیات انصارالمهدی این شهرستان در راستای طرح کمک‌های مومنانه ۲ هزار و ۲۰۰ پرس غذی گرم بین نیازمندان نقاط حاشیه شهر و روستای خانلق توزیع کرد.

سرهنگ عباسعلی ریحانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان غذای گرم بین هزار خانوار محروم و نیازمند شناسایی شده شهری توزیع شد که با توجه به جمعیت خانواده ها در برخی جاها بیشتر از ۲ پرس غذا توزیع شد.

وی با بیان اینکه  پخت و توزیع غذای گرم و تهیه بسته های معیشتی بین خانواده های محروم شهرستان توسط گروه های جهادی، سپاه، هیات ها و پایگاه های مختلف از ابتدای شیوع کرونا به صورت مستمر ادامه دارد،  گفت: با توجه به بازگشایی مدارس و نیاز خانواده های بی بضاعت ۶۰۰ بسته لوازم التحریر برای توزیع آماده شده است.

ریحانی افزود: همچنین در این مرحله توسط سپاه این شهرستان ۵۰۰ بسته معیشتی شامل روغن، برنج، مرغ، حبوبات، ماکاروانی، سویا و غیره هر کدام به ارزش سه میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شد.

پس از گستردگی و انتشار ویروس کرونا در کشور به دستور مقام معظم رهبری برای حمایت از خانواده های نیازمند و با توجه به ابلاغیات سازمان بسیج، طرح شناسایی نیازمندان واقعی در شهرستان کلید خورد.

در این رزمایش افراد نیازمند و آسیب دیده اقتصادی را گروه‌های مختلف بسیجی، جهادی و بانیان مساجد شناسایی می‌کنند و بسته‌های معیشتی در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =