کلیات لایحه ساماندهی نیروهای شهرداری‌های کل کشور تصویب شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات لایحه ۸ ماده‌ای ساماندهی نیروهای شهرداری‌های کل کشور در این کمیسیون خبر داد و گفت: با تصویب و تایید نهایی این لایحه حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای فعال در شهرداری‌های کل کشور ساماندهی خواهند شد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، « علی بابایی کارنامی» با تشریح دستورکار نشست امروز (یکشنبه ۱۶شهریورماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز در ابتدا جلسه هیات رییسه کمیسیون اجتماعی برگزار شد، بعد از آن در نشست عمومی این کمیسیون، لایحه ساماندهی نیروهای شهرداری‌های کل کشور مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این لایحه از طرف دولت به مجلس گذشته تقدیم شده بود، اما مفاد آن محل اختلاف‌نظر بود در نتیجه در این دوره از مجلس در دستورکار کمیسیون اجتماعی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این نشست کلیات لایحه ۸ ماده‌ای ساماندهی نیروهای شهرداری‌های کل کشور با اکثریت آراء به تصویب رسید که در پی آن حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای فعال در شهرداری‌های کل کشور ساماندهی خواهند شد.

بابایی کارنامی اظهار کرد: عدالت مزدی، امنیت شغلی، اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق و دستمزد در شهرداری، توجه به تخصص افراد، جلوگیری از استخدام بدون ضوابط از جمله اهدافی بود که درپی پیشنهاد این لایحه در نظر گرفته شده بود.

وی افزود: در گذشته در شهرداری به دلیل اینکه شوراهای اسلامی شهر تقریبا نسبت به جذب نیرو بدون ضوابط در شهرداری‌ها اقدام می‌کردند، بنابراین ایجاد این قانون به نظام‌مند کردن استخدام نیروها در شهرداری‌ها منتهی می‌شود و برای اولین بار شهرداری‌ها دارای قانون استخدامی مجزای از خدمات کشوری خواهند بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، خاطرنشان کرد: بررسی طرح تشکیل کمیته (ستاد) جذب سرمایه‌های داخلی و صدور مجوز ایجاد واحدهای تولیدی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه جذب سرمایه، صدور و زمان مجوزها در شرایط کنونی از اهمیت بسزایی برخوردار است، این طرح از سوی ۳۰ نفر از نمایندگان مجلس ارائه داده شده است که تصویب آن به رونق کسب و کار در کشور منتهی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: در این نشست نمایندگانی از مرکز پژوهش‎های مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات، شورای نگهبان، وزارت کشور، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، سرپرست وزارت صنعت، معدن، تجارت و معاونانش، معاون منابع انسانی شهرداری تهران، معاون عمرانی و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =