سیاست‌ کشاورزی قزوین حمایت از طرح‌های گلخانه‌ای است

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: سیاست و اولویت برنامه‌های کشاورزی استان قزوین توسعه طرح‌های گلخانه‌ای است که باید مورد حمایت دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، مرتضی علیخانی روز یکشنبه در نشست فرعی تخصیص آب گلخانه‌ها و  صنایع تبدیلی واقع در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: با توجه به وضعیت منابع آبی در استان قزوین، ناچارا سیاست اصلی باید حرکت به سمت توسعه سیستم‌های نوین آبیاری و توسعه گلخانه‌ها باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید در کنار جهاد کشاورزی به توسعه طرح‌های گلخانه‌ای کمک کنند،اظهار داشت: خیلی از زمین‌های کشاورزی امروز به دلیل کمبود منابع آبی امکان ادامه فعالیت ندارند و به سمت گلخانه‌ها رفته‌اند که آب آنها باید هرچه سریع‌تر تخصیص داده شود.

علیخانی به ضرورت تخصیص آب برای طرح‌های گلخانه‌ای اشاره کرد و گفت: اینکه برای صنعت و کشاورزی باید چه اندازه آب تخصیص داد، می تواند به شکل بومی تصمیم گیری کرد، اما به طور کلی حمایت از طرحهای گلخانه‌ای برای تامین آب نباید مورد غفلت قرار گیرد.

این مسؤول بیان داشت: تفاهم نامه‌ای در استان قزوین امضا شده که گلخانه‌ها از تخصیص آب صنعتی برخوردار شوند و این موضوع باید در دستور کار متولیان حوزه آب قرار گیرد.

به گفته علیخانی قبل از اینکه استان قزوین را صنعتی بدانیم، این استان یک دشت کشاورزی حاصلخیز به شمار می رود و سخنان مقام معظم رهبری نیز روی تقویت کشاورزی استان تاکید داشت.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین یادآور شد: متاسفانه نگاه‌هایی در استان وجود دارد که قزوین را فقط شهر صنعتی می‌دانند و این موضوع باعث شده تا سرمایه گذاری که به این استان آمده است، بدون صلاحیت مورد قبول واقع شده و به جای اجرای طرح های صنایع تبدیلی و توسعه کشاورزی، تصفیه خانه روغن و فولاد را در استان گسترش دهد.

علیخانی خاطرنشان کرد: متاسفانه خیلی از دستگاه های اجرایی در استان قزوین به اهمیت و جایگاه کشاورزی بی اهمیت هستند و این درحالی است که این مساله برخلاف سیاست های دولت و وزارت جهاد کشاورزی است و در این خصوص باید شاهد تغییر رویه باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =