پرداخت ۵۳۴ میلیارد ریال تسهیلات حمایت از عشایر در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: دولت تدبیر و امید برای حمایت از زنجیره افزایش تولید گوشت قرمز، ۵۳۴ میلیارد و ۲۵ میلیون ریال تسهیلات در بخش‌های سرمایه در گردش، خشکسالی و اشتغال پایدار پرداخت کرده است.

علی ناجی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان ۲۴۵ میلیارد و ۸۷۹ میلیون ریال تسهیلات به ۹۳۲ نفر به عنوان تسهیلات سرمایه در گردش و برای حمایت از زنجیره افزایش تولید گوشت قرمز در بین عشایر پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در بخش تسهیلات خشکسالی نیز ۱۳۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال به هزار و ۲۰۰ نفر و در بخش اشتغال پایدار نیز ۱۵۰ میلیارد و ۶۳۶ میلیون ریال به ۳۷۶ نفر از جامعه عشایری استان امسال پرداخت شده است.

مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی اظهار داشت: عشایر این استان سالانه بیش از ۶۸ هزار تن انواع محصولات دامی و پروتئینی را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

ناجی اظهار داشت: عشایر آذربایجان‌غربی حدود ۲ میلیون واحد دامی سبک و سنگین در اختیار دارند که انواع محصولات لبنی و پروتئینی را تولید و و روانه بازار مصرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه عشایر آذربایجان‌غربی با امکانات محدود خود نقش برجسته و مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند بیان کرد: می‌توان با احیا و تقویت مهارت‌های عشایر و ارائه طرح‌های مشتری‌پسند و طبق نیاز بازار در راستای تحقق شعار سال (جهش تولید) گام‌های موثری را برداشت.

۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی در آذربایجان غربی وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار با ۵۹ درصد تحت پوشش عشایر استان است.

عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند و ۳۳۶ روستای آذربایجان‌غربی نیز ویژه عشایر است.

آذربایجان‌غربی سومین استان کشور به لحاظ برخورداری از جمعیت عشایری است و حدود ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر ۱۰۴ هزار نفر در این استان زندگی می‌کنند که ۳.۵ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =