مراسم بزرگداشت ۱۷ شهریور در میدان شهدا برگزار می شود

تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با تشریح ویژه‌ برنامه‌های گرامیداشت یوم الله ۱۷ شهریور گفت: مراسم یادبود این واقعه تاریخ ساز فردا ساعت ۱۸ با سخنرانی حجت الاسلام محمد حسنی ریاست سازمان عقیدتی، سیاسی ارتش در یادمان شهدای این روز واقع در میدان شهدا برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سید محسن محمودی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمال شده در برگزاری مراسم و تجمعات، لازم است تا ابعاد مختلف این روز با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های دیداری و شنیداری بازگو شده و مستندات این جنایت، در اختیار مردم قرار داده شود.
محمودی اظهار کرد:صبح روز دوشنبه ۱۷ شهریور، مزار شهدای این قیام در بهشت زهرا(س) با حضور مسوولان و خانواده معظم شهدا گلباران می‌شود.
وی تصریح کرد: ۱۷ شهریور یکی از روزهای سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب محسوب می‌شود که در آن مزدوران رژیم منحوس پهلوی با حمایت اربابان آمریکایی خود، مردم بی دفاع را به گلوله بستند و صدها نفر را به خاک وخون کشیدند.
محمودی افزود: هر چند که در این روز خون صدها نفر از مردان و زنان انقلابی سنگ‌فرش‌های میدان شهدا را رنگین ساخت ولی، این خون‌های پاک پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی را سرعت بخشید.
وی گفت: یادآوری وقایع تاریخی دوران انقلاب اسلامی به ویژه جنایت رژیم ستم شاهی در روز ۱۷ شهریور، باعث می‌شود تا جوانان ایران اسلامی از واقعیت‌های آن دوران آگاهی یابند و سلطنت طلبان و وابستگان آنان، دیگر مجالی برای تطهیر رژیم شاه از بسیاری جنایات پیدا نکنند.
محمودی تأکید کرد: جنایت روز ۱۷ شهریور که با هدایت آمریکا و اسرائیل صورت گرفت، به اندازه‌ای بزرگ و دردناک است که هیچ گاه ننگ آن از دامان رژیم شاه پاک نمی‌شود.
در هفدهم شهریور ۱۳۵۷ که از آن به عنوان جمعه سیاه نام برده می‌شود، نیروهای رژیم شاهنشاهی در میدان شهدا( ژاله سابق) تهران تعداد زیادی از مردم انقلابی این شهر را به شهادت رساندند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =