یک هزار نیروی متخصص فرهنگی در استان مرکزی سازماندهی شدند

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: بیش از یک هزار نیروی متخصص فرهنگی و اجتماعی به برکت کنگره شهدای استان سازماندهی شدند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی روز یکشنبه در نشست تخصصی با فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان افزود: امروز همه نیروهای مسلح کشور و به ویژه استان مرکزی اعلام آمادگی برای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس دارند و این نشان از انقلابی بودن و جهادی بودن آنان است.

وی اظهار داشت: پای کار بودن نیروهای مسلح در گرامیداشت دفاع مقدس همواره در طول این سال ها نمود واضحی داشته که در طول این چهل سال اقتدار و پیشرفت‌های نیروهای مسلح برگرفته از فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: سپاه روح الله هم برنامه‌هایی که برای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس پیش بینی کرده علاوه بر اینکه محوریت کار فرهنگی به طور قابل توجهی دیده شده، اقدامات محرومیت زدایی نیز در برنامه ها شاخص است.

سردار کریمی افزود: سپاه روح الله در طول ۲ سال به برکت کنگره شهدای استان مرکزی و چهل سالگی دفاع مقدس خدمات گسترده ای برای رفع محرومیت زدایی انجام داده و امسال هم برنامه‌های محرومیت زدایی با محوریت شهدا انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: بسیج سازندگی سپاه روح الله در سال گذشته با برگزاری رزمایش جهادگران عاشورایی حجم عظیمی از خدمت رسانی‌ها را انجام داد و امسال هم بسیج سازندگی از ابتدای سال با سازماندهی بیش از ۷۵۰ گروه جهادی به طور مستمر به مردم خدمت رسانی می‌کند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز گفت: برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی یک اقدام بسیار بزرگ و ارزشمند در استان بود که باب فعالیت‌های بسیاری در راستای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در استان مرکزی باز کرد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی افزود: تجلیل و سرکشی از خانواده‌های شهدا به برکت انقلاب اسلامی باعث ایجاد روحیه‌های مضاعف در مسئولان و نیروهای مسلح می‌شود و نیاز است با توجه به شرایط کرونایی این اقدام با روش‌ها و شیوه‌های ابتکاری همراه با حفظ دستورالعمل‌ها انجام شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: وحدت نیروهای مسلح در کشور همواره آثار و برکات زیادی را به همراه داشته است و امروز اگر اقتدار دفاعی و امنیت پایدار در کشور مشاهده می‌شود به برکت وحدت و هم افزایی نیروهای مسلح است که بسیار قابل تقدیر است.

 سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی افزود: نیروهای مسلح از همان ابتدای شروع کار ستاد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس اعلام آمادگی کردند و تا به امروز نشست‌های هم افزایی انجام شده که به تصمیمات و نتایج خوبی دست پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: ۱۸ عنوان برنامه مهم و کشوری در هفته دفاع مقدس پیش‌بینی شده که انتظار است همه دستگاه‌های اداری استان در کنار نیروهای مسلح و ستاد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس نقش آفرینی کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: بهره‌برداری از بخش اول مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان پس از سال‌ها پیگیری یک اتفاق مبارک است.

سرهنگ کریمی افزود: در فاز اول، مرکز موزه دفاع مقدس با یک اقدام جهادی انجام شد و تهیه دیوار لاله ها که با تصاویر ۶ هزار و ۲۰۰  شهید استان مرکزی مزین شده در هفته دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: تجلیل از مدافعان سلامت و مدافعان حرم و امنیت از برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس است.

استان مرکزی در دفاع مقدس ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم کرده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =