مجتمع ۶هزار تنی پرورش ماهی لرستان آماده واگذاری به بخش خصوصی است

خرم‌آباد – ایرنا – مدیرکل شیلات لرستان گفت: مجتمع ۶ هزار تنی پرورش ماهی سپیددشت آماده واگذاری به بخش خصوصی و متقاضیان سرمایه‌گذاری این حوزه است.

کیارش بیرانوند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به دلیل استفاده بهینه از ظرفیت چشمه‌ها و رودخانه‌ها، لرستان را در کشور هم رده یک استان ساحلی می دانند و به همین دلیل پرورش آبزیان در این منطقه موفق است.

 وی تصریح کرد: یک مجموعه کامل از تولید ماهی، بچه ماهی، خوراک، عمل آوری و چرخه کامل تولید در لرستان  ایجاد شده و علاوه بر این میزان تولید ماهی خاویاری در این استان به ۶۰۰ تن رسیده است.

وی اظهار داشت: زمینه افزایش تولید آبزیان در لرستان از۳۰ هزار تن به ۱۰۰ هزار تن مهیا است و برنامه لازم برای تحقق این مهم را داریم.

مدیرکل شیلات لرستان با اشاره به اینکه چندین طرح خوب آبزی پروری در کوهدشت دنبال می شود ادامه داد: ما سربازان جبهه اقتصادی نظام هستیم و با تمام توان تلاش می‌کنیم ظرفیت‌های استان را در حوزه آبزی پروری شکوفا کنیم.

بیرانوند افزود: رتبه نخست تولید و تکثیر بچه ماهی کشور مربوط به لرستان است و در حوزه پرورش ماهی در قفس نیز بسیار موفق عمل کرده ایم.

طی سال های اخیر سرانه مصرف ماهی در لرستان از چهار به هفت کیلوگرم رسیده در حالیکه میانگین این شاخص در کشور حدود ۱۲ کیلوگرم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =