بوشهر ظرفیت توسعه دانش و ایجاد شهرک زیست‌فناورانه دریایی را دارد

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت این استان برای توسعه طرح‌های زیست فناورانه دریایی در این ارتباط جزیره عباسک می‌تواند به شهرک دانش تبدیل شود.

عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست بررسی روند اجرای شهرک‌های زیست فناوری استان بوشهر با تاکید برتدوین ظرفیت‌های تولید محصولات دانشی جزیره عباسک افزود: پایه ریزی این جزیزه باید بر اساس سند اقتصاد دانش بنیان باشد که تحقق این مهم، لازم است در شورای اقتصاد دانش بنیان این استان مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سواحل استان بوشهر در کشت و تولید محصولات دانشی از ظرفیت بالایی برخوردار است افزود: جلبک‌، محصولات دارویی و غذایی در اولویت تولید محصولات در شهرک زیست فناورانه قرار دارد.

گراوند، پارک علم و فناوری، دانشگاه‌های خلیج فارس و علوم پزشکی، منطقه ویژه علم و فناوری و بنیاد نخبگان را مجموعه دانشی استان بوشهر دانست و بیان کرد: این پنج مجموعه به عنوان اهلیت سنجی در توسعه طرح‌های دانشی مورد توجه قرار دارد که با نشست‌های تخصصی راهکارهای لازم در اجرای طرح‌های زیست فناورانه ارائه کند.

استاندار بوشهر عنوان کرد: اکنون کشت و تولید جلبک‌دریایی و محصولات دارویی و غذایی دیگر در شهرک‌های زیست فناورانه بوشهر فراهم است که باید با همکاری دستگاه‌های یاد شده و شهرک‌های صنعتی و شیلات مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر برطرف‌شدن موانع در توسعه سرمایه‌گذاری محصولات دانشی گفت: در این ارتباط باید مبنای قانونی آن تدوین تا مجوزهای مورد نظر در کوتاه‌ترین زمان صادر شود.

گراوند با بیان اینکه صدور مجوزها با تاخیر، روند سرمایه‌گذاری‌ها را طولانی‌تر می‌کند اظهار داشت: باید محل صدور پروانه تاسیس  شرکت‌های سرمایه‌گذاری دانش بنیان مشخص شود تا اجرای این طرح‌ها در زمان کوتاهی عملیاتی شود.

گراوند با قدردانی از توجه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان بوشهر افزود: سورنا ستاری معاون رئیس جمهوری توجه ویژه‌ای به ظرفیت‌های استان بوشهر دارد که باید از این ظرفیت و نگاه، در توسعه و اجرای طرح‌های دانشی استفاده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =