آتش سوزی یک آپارتمان در دزفول جان کودک هشت ساله را گرفت

دزفول- ایرنا- آتش سوزی در یک واحد آپارتمانی در مهرشهر دزفول منجر به مرگ کودک هشت ساله شد.

به گزارش ایرنا از  سازمان آتش نشانی دزفول،   ساعت ۱۰ و ۵۱ دقیقه امروز  مشاهده دود ناشی از آتش سوزی در یک واحد مسکونی اطلاع رسانی شد که ستاد فرماندهی عملیات به سرعت ۲ اکیپ از آتش نشانان را به محل حادثه واقع در طبقه سوم یک بلوک ساختمانی در سایت گل نرگس (مهرشهر) اعزام و بلافاصله اقدام به خاموش کردن آتش کردند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول با بیان اینکه آتش سوزی زمانی که این کودک خردسال در منزل تنها و در خواب بوده رخ داده است، گفت: با پخش شدن دود غلیظ در منزل، میزان اکسیژن کاهش یافته و همین اتفاق موجب بیهوش شدن کودک شده است.
عبدالحسین معظم‌فر افزود: نخستین اکیپ آتش نشانان به محض رسیدن در محل متوجه وجود کودکی هشت ساله در واحد مسکونی شدند که بلافاصله از طریق تراس واحد کناری و با ریسک بالا اقدام به ورود به منزل کردند و پس از جستجو با این کودک در اتاق خواب مواجه شدند.

وی ادامه داد: ماموران آتش نشانی به سرعت اقدام به خارج کردن این کودک از طبقه سوم به پایین کردند و پس از حدود ۱۰ دقیقه عملیات احیا انجام شد ولی متاسفانه کودک بر اثر استنشاق زیاد منواکسید کربن جان خود را از دست داد.
معظم‌فر ضمن ابراز همدردی با خانواده این کودک گفت: علت آتش سوزی در دست بررسی است و نیاز به کارشناسی دقیق دارد.
وی از شهروندان به ویژه والدین خواست از تنها گذاشتن کودکان خردسال در خانه خودداری کنند زیرا درصورت وقوع حادثه و یا آتش سوزی بسیار آسیب پذیر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =