امام‌ جمعه شاهرود : زندگی همراه با کرونا فرهنگسازی شود

شاهرود - ایرنا - امام جمعه شاهرود گفت : افق روشنی برای برچیده شدن ویروس کرونا قابل پیش بینی نیست ، بنابراین زندگی همراه با این ویروس در جامعه نهادینه شود.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام عباس امینی روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهر ادامه داد : بیشتر آیین های محرم امسال با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی برگزار شد.

وی افزود : مردم پیروی از رهبری و ولایت پذیری خود را ثابت کرده وبا پذیرش محدودیت های کرونایی آیین ها،مجالس و محافل محرم را برگزار کردند.

امینی با بیان اینکه نمی‌توان زندگی و کار مردم را تعطیل کرد، ادامه داد: باید زندگی و کار در کنار ویروس کرونا جدی گرفته و این امر فرهنگ‌سازی شود.

 به گفته وی مناسبت های ملی و مذهبی بسیاری امسال پیش رو  داریم که باید با محدودیت های کرونایی آنها را برگزار کنیم و از این جهت باید از مردم برای رعایت این محدودیت ها بسیار قدردانی گردد.

   امینی حضور نماینده مردم شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی را در نشست های منظم ماهانه شورای فرهنگ عمومی این شهر خواستار شد .

رییس تبلیغات اسلامی شهرستان شاهرود نیز در این نشست گفت ۱۰ هیات مذهبی برنامه های شاخص آیین های محرم امسال خود را اجرا کردند.

حجت الاسلام و المسلمین حمید عبداللهیان با بیان این که ، از  ۵۰۰ هیات مذهبی این شهرستان ۱۶۰ هیات  در سامانه " بیرق " سازمان تبلیغات اسلامی ثبت نام کرده اند، ادامه داد :  ۹۰ درصد از دستورالعمل ها و بخشنامه های ستاد ملی کرونا و آیین نامه های اجرایی سازمان تبلیغات اسلامی در برگزاری آیین های محرم امسال اجرا شد.

 رییس اداره آموزش و پرورش شاهرود هم در این نشست با بیان اینکه برخی نرم افزارهای داخلی در تدریس غیرحضوری دانش آموزان خوب عمل نکردند ، ادامه داد نرم‌افزار " شاد " برای مدیریت فضای مجازی مدارس و رعایت عدالت آموزشی و پرورشی ایجاد شده است .

سیدمحمد موسوی با اشاره به امکانات خوب این سامانه در نسخه به روز شده آن تاکید کرد : گفت و گوی چند نفره و پرسش و پاسخ از ویژگی‌های این سامانه است .

وی گفت : خیلی از نرم افزارهای فضای مجازی غیر قابل کنترل هستند به خصوص نرم‌افزارهایی که به واسطه فیلتر شکن ها کار می کنند.

موسوی با بیان اینکه هفت درصد از دانش آموزان شهرستان شاهرود از فضای مجازی نمی توانند استفاده کنند ، ادامه داد خیران تعدادی تلویزیون و دستگاه گیرنده دیجیتالی برای دانش آموزان نیازمند اهدا کردند.

به گفته وی اگر می‌خواهیم آسیب های فضای مجازی برای دانش آموزان کمتر شود باید آموزش‌های حضوری با حداقل جمعیت در کلاس های مدارس و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام شود.

فرماندار شاهرود هم در این نشست گفت : ابتکار برپایی نماز ظهر عاشورای امسال با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا در این شهر با نظم و ترتیب خاص الگو شد.

نادر فخری با تقدیر از مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برگزاری آیین های محرم امسال ادامه داد : با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

به گفته وی در آیین‌های محرم امسال ۳۰ مورد تذکر شفاهی ، ۲ مورد تذکر کتبی و ۲ مورد پرونده قضایی برای رعایت نشدن شیوه نامه های بهداشتی  تشکیل شد.

در این نشست از کتاب اولویت بندی و مراتب ارزش های اخلاقی در قرآن اثر علی رضوانی رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha