پوستر نخستین جشنواره ملی آهوان در سمنان رونمایی شد

سمنان-ایرنا- پوستر نخستین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی(آهوان) ، با حضور نماینده ولی فقیه در استان سمنان و دیگر مسوولان استانی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در حاشیه رونمایی از پوستر جشنواره آهوان در گفت و گو با ایرنا، افزود: رویکرد محتوایی جشنواره آهوان، معارف رضوی است که پذیرای آثار هنری تولید شده در انواع رسانه‌های هنرهای جدید همچون چیدمان، ویدئوآرت، پرفورمنس آرت، هنرشبکه، لندآرت، فتوآرت و وردآرت، است.

فرشید فلاح ادامه داد: اعلام فراخوان و ثبت نام در این جشنواره از اول مرداد آغاز شد و تا پایان آبان ماه ادامه دارد. 

وی به اهداف جشنواره اشاره کرد و گفت: گسترش فرهنگ و معارف رضوی، بهره‌گیری از زبان و بیان هنر در آشنایی با سیره امام هشتم، رجوع به پشتوانه‌های فرهنگی و هنری در حوزه معارف رضوی و شناسایی استعدادهای خلاق فعال در عرصه هنرهای جدید، از اهداف اصلی این جشنواره ملی است.

فلاح به گزینش و داوری در ۲ مرحله اشاره کرد و گفت: در مرحله اول مستندات ارائه شده هنرمندان بررسی می‌شود و در صورت تایید اولیه، هنرمند باید طبق قوانین جشنواره نسبت به ارسال نسخه اصلی اثر اقدام کند.

وی اضافه کرد: انتخاب اولیه آثار در تاریخ ۲۵ آذر و داوری نهایی ۱۳ بهمن ماه امسال انجام می‌شود. 

فلاح اظهار داشت: شرکت برای عموم در این جشنواره آزاد است و هر هنرمند می‌تواند حداکثر با سه اثر در جشنواره شرکت کند.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا و احتمال برگزاری غیرحضوری جشنواره، هنرمندان باید آمادگی لازم جهت ارائه اثر به صورت مجازی را داشته باشند. 

وی افزود: ارسال آثار فقط از طریق وبسایت جشنواره به نشانی Semnanshamstoos.ir امکان‌پذیر است. 

فلاح تصریح کرد: پس از داوری نهایی، به چهار اثر برگزیده جشنواره، لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۴۰ میلیون ریال اهدا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: جایزه ویژه هیات داوران نیز در این جشنواره شامل لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال است که به اثر خلاقانه منطبق با فرهنگ بومی استان سمنان تعلق می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها