۱۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84029042
۰ نفر

برچسب‌ها

کومان با «مسی» چه خواهد کرد؟

تهران- ایرنا- عمده چالش پیش روی «رونالد کومان» این خواهد بود که به «لیونل مسی» انگیزه بدهد؛ بازیکنی که به طور شفاف گفته به این دلیل گزینه ماندن در بارسا را انتخاب کرده که باشگاه جدایی وی را غیرممکن ساخته است.

به گزارش ایرنا، مرد هلندی به باشگاهی آمد که به عنوان بازیکن با آن تاریخ‌سازی کرده بود؛ آن هم پس از فصلی شوم که در نهایت با شکست تحقیرآمیز هشت بر ۲ برابر بایرن مونیخ در یک چهارم لیگ قهرمانان به پایان رسید؛ کومان آمد و تاکید کرد که آماده «اتخاذ تصمیمات» و تغییر ظاهر تیم است.

برای پذیرفتن تمام و کمال این چالش کومان از همان ابتدا کاملا شفاف اعلام کرد که روی مسی به عنوان یکی از ستون‌های پروژه جدید بارسا حساب می‌کند؛ او در روز معارفه خود این موضوع را مطرح کرد و گفت: کسی را که نمی‌خواهد در بارسا باشد، در تیم نمی‌خواهم.

سپس مسی، کومان را در وضعیتی متناقض قرار داد؛ اگرچه کومان خواستار حضور مسی در تیم است، چالش کنونی وی این است که به او انگیزه دهد؛ بازیکنی که بدون ذره‌ای رودربایستی دلیل ماندن خود را در نیوکمپ اعلام کرده است.

کومان دست کم می‌تواند از این بابت احساس آرامش داشته باشد که مسی ورزشکاری است که عاشق رقابت بوده و اطمینان داده است که برای موفقیت هرچه در توان دارد، عرضه می‌کند اما مرد هلندی برای آنکه از زبان مسی بشنود که خواهان جدایی است، نیاز به صبر کردن تا زمان مصاحبه با تارنمای گل نداشت؛ در واقع مسی در ملاقات دونفره خود با کومان به طور رو در رو این مطلب را بیان کرده بود.

در جریان این ملاقات مسی به کومان گفت که «وی خودش را بیشتر از آنکه داخل باشگاه ببیند، خارج از آن می‌بیند»؛ و درست در همین لحظه کومان شروع به تصور نخستین فصل نیوکمپ بدون شماره ۱۰ آرژانتینی کرد.

مرد هلندی در این باره گفته بود: نمی‌دانم که آیا باید مسی را متقاعد کنم یا نه؛ نمی‌دانم پاسخ او مثبت است یا منفی؛ مسی بهترین بازیکن جهان است و همه می‌خواهند که او را در تیم خود داشته باشند و برعکس این موضوع صحت ندارد. به عنوان سرمربی، عاشق کار کردن با مسی هستم چون او باعث بردن شما می‌شود و اگر شما از عملکردی که از او انتظار دارید، بهره‌مند شوید، از ماندن او بسیار خوشحال خواهم شد. اما او بازیکن بارسا است و قرارداد دارد. باید با او حرف بزنیم او کاپیتان تیم است و خوشبختانه سال‌های بیشتری در بارسا خواهد ماند.

اما کمتر از ۲۴ ساعت پس از آنکه کومان گفت «تنها دوست دارم با افرادی کار کنم که خواهان بودن اینجا هستند..» مرد آرژانتینی اعتراف کرد که قصد ماندن ندارد.

کومان در مسیر ترمیم رابطه با مسی تنها است زیرا مرد آرژانتینی کاملا شفاف اعلام کرده است که روابط وی با «جوزپ ماریا بارتومئو» رییس باشگاه از بین رفته و ترمیم شدنی نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =