توزیع ۳۰ هزار عدد ماسک و محلول ضد عفونی در روستای اورین بهارستان

تهران- ایرنا- دهیار روستای اورین از توابع شهرستان بهارستان گفت: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از بیماری کووید۱۹ در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان ٣٠ عزار عدد ماسک و محلول ضدعفونی بین روستاییان توزیع شد.

به گزارش ایرنا از فرمانداری شهرستان بهارستان مرتضی یوسف زاده روز یکشنبه افزود: ضرورت حفظ فاصله گذاری اجتماعی در مراسم های مذهبی و رعایت پروتکل های بهداشتی در ماه محرم از جمله موضوعاتی بود که با همت و هم اندیشی در راستای فرهنگسازی میان روستاییان مورد توجه ویژه دهیاری اورین قرار گرفت.

وی ادامه داد: در همین راستا به منظور پیشگیری از ابتلای عزاداران حسینی به ویروس منحوس کرونا، اقدامات شایسته ای توسط این دهیاری صورت پذیرفت که از جمله آن توزیع ماسک و محلول ضد عفونی رایگان میان عزاداران در دهه محرم بود.

روستای اورین براساس سرشماری سال ١٣٩٥ دارای ١٧ هزارو ٦٠٠ هزار نفر جمعیت است و یکی از روستاهای شهرستان بهارستان واقع در استان تهران بشمار می آید.

به گزارش ایرنا، براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۱۶ شهریور ۱۳۹۹) و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، هزار و ۹۹۲بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۹۰۵ نفر بستری شدند؛ با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۸۶ هزار و ۶۵۸ نفر رسیده است.

سه هزارو ٧٢٢ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه میلیون و ۳۸۰ هزار و ۲۶۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به۲۲ هزار و ۲۹۳ نفر رسیده و ۲۸ استان از جمله تهران، اصفهان، قم و خراسان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =