نماینده ولی فقیه در لرستان: مسیرهای ارتباط مردم با روحانیت حفظ شود

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه درلرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: نظام سلطه و برخی روشنفکر نماها به دنبال کمرنگ شدن راه‌های ارتباطی مردم با روحانیت هستند که همه باید هوشیار باشند و برای حفظ این مسیرها تلاش کنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز یکشنبه در نشست با مدیران و اساتید حوزه علمیه استان افزود: ‌مردم از طریق مساجد، منبرها، کتاب و مقالات روحانیت با آنها و حوزه های علمیه در ارتباط بودند که برخی به دنبال کمرنگ شدن این روابط هستند.

وی با اشاره به اهمیت حوزه های علمیه در طول تاریخ اظهار داشت: حوزه های علمیه باوجود فراز و نشیب و سختی ها رسالت خود را در تبلیغ دین و پاسداری از مرزهای عقیدتی، پرورش دانشمندان علوم انسانی و تبیین معارف اسلامی به بهترین شکل انجام داده اند. 

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی برخی مراکز دینی، ارتباط روحانیت و مردم همچون گذشته حفظ شود که باید در این رابطه هوشیارانه عمل کنیم. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت:‌ طی دهه های اخیر در برخی مراکز منبرها و سخن گفتن با مردم از روحانیت گرفته و یا کمرنگ شد ولی حضور پررنگ روحانیت لرستان در آرامستان ها پس از شیوع کرونا سبب اظهار مسرت مقام معظم رهبری و روحانیت استان های دیگر شده است.  

وی با اشاره به رابطه روحانیت و نظام اسلامی افزود: اسلامیت نظام و جمهوری اسلامی بدون روحانیت آگاه، بصیر و هوشیار در خطر است و به هراندازه که حضور طلاب اهل شرافت، کرامت و پاکدستی کم رنگ شود از اسلامیت نظام نیز کاسته خواهد شد بنابراین باید با حفظ وحدت درون روحانیت، مردمی بودن این بخش را حفظ کنیم. 

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: اتحاد همچون دژ مستحکمی سبب حفظ روحانیت، حوزه های علمیه و نظام اسلامی می شود و حوزه های علمیه نیز باید به عنوان یک مرکز برای پرورش دانشمندان علوم اسلامی وظیفه خود را با بهره گیری از فناوری روز در راستای رسیدن به اهداف انجام دهند. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت:‌با توجه به اینکه روحانیت در محراب و منبر پاسخگوی مردم می باشند، باید در انتخاب اساتید، کتاب ها و تصحیح امتحانات طلبه ها دقت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =