طرح ارتقا پوشش حفاظتی عرصه‌های منابع طبیعی در تهران اجرایی شد

تهران- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران بر ارتقا حفاظتی عرصه های منابع طبیعی در این استان تاکید کرد و گفت: طرح حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در استان تهران اجرایی و عملیاتی شد.

به گزارش ایرنا، «علینقی حیدریان» روز یکشنبه در جلسه شورای معاونان این اداره کل که به منظور بررسی عملکرد اقدامات ۹ گانه جهشی سال جاری برگزار شده بود اظهار داشت: برنامه «ارتقا پوشش حفاظتی» با هدف بالا بردن ضریب حفاظتی عرصه های ملی به عنوان یکی از برنامه های مهم در قالب «طرح ۹ در ۹۹» سال جاری به شمار می آید و به طور جد در دستور کار قرار دارد.

وی به نحوه عملیاتی شدن این برنامه اشاره کرد و افزود: برای اجرای این برنامه عرصه های ملی از لحاظ تصرف، آتش سوزی و قاچاق چوب به مناطق بحرانی، نیمه بحرانی و عادی تقسیم می شوند و حفاظت هر یک از این مناطق به نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی سپرده می شود.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران سرعت بخشی در پیشرفت فیزیکی فعالیت های ۹ گانه جهشی منابع طبیعی را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: «طرح ۹ در ۹۹» به عنوان اقدام عملی و نقشه راه فعالیت های منابع طبیعی در سال جاری به شمار می آید که برای تسریع در انجام این فعالیت ها ضرورت ایجاب می کند تا موضوع برنامه ریزی سرلوحه کارها قرار گیرد.

حیدریان طرح کاداستر را عاملی مهم در پیشگیری از دست اندازی به عرصه های ملی دانست و تصریح کرد: اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی و دولتی موجب کاهش شدید هرگونه سوء استفاده و تصرف و تعرض به این اراضی خواهد شد که بر همین اساس اجرای این طرح یکی از اولویت های مجموعه منابع طبیعی استان تهران است.

به گزارش ایرنا، فعالیت های جهشی ۹ گانه شامل اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی، ارتقا پوشش حفاظتی، مدیریت و بهره برداری از مراتع، تعیین تکلیف مدیریت پارک های جنگلی، تشخیص، تعیین حدود و آگهی ذخیره گاه های جنگلی، توسعه زراعت چوب، اخذ حقوق دولتی، توسعه دولت الکترونیک و توسعه و تقویت صندوق های منابع طبیعی است که در جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران مورد بررسی قرار گرفتند و هر یک از اعضاء به ارائه گزارش موضوعات مرتبط پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =