هزینه ساخت واحدهای مسکن مهر پردیس ۲۴ برابر شده است

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: هزینه ساخت بسیاربالا رفته است ساخت مسکن مهر را با دلار هزار تومانی آغاز کردیم و الان هزینه های ما ۲۴ برابر شده است و دولت برای آماده شدن هر واحد یکصد میلیون تومان هزینه پرداخت می کند.

مهدی هدایت روز یکشنبه در حاشیه تحویل چهارده هزار واحد تکمیل شده مسکن مهر پردیس به خبرنگاران با تاکید بر رعایت حقوق مصرف کننده، اظهار داشت: با وجود افزایش هزینه یک ریال اضافه از متقاضیان دریافت نکردیم.

وی گفت: هفته آینده با حضور حسن روحانی رئیس جمهور و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ۱۴ هزار واحد تکمیل شده مسکن مهر پردیس افتتاح خواهد شد.

هدایت ادامه داد: به منظور رفاه حال مالکان مسکن مهر پردیس منتظر افتتاح رسمی نمی مانیم و واحدهای تکمیل شده را به مالکان تحویل می دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: مالکان برای دریافت دفترچه اقساط به بانک معرفی می شوند و پس از مراجعه به کارگزاری مسکن مهر پردیس نامه تحویل واحد را دریافت می کنند.

هدایت با بیان اینکه هزینه انشعابات توسط شرکت عمران پردیس پرداخت شده، اظهار داشت: انشعابات آب، برق و گاز تمامی واحدها وصل شده است،پس از دریافت نامه تحویل واحد توسط مالکان، انشعبات واحد مسکونی را به نام مالک و رایگان طی یک هفته کاری وصل می شود.

این مقام مسئول افزود: ۱۴ هزار واحد را می توان شهری با ۶۰ هزار سکنه دانست و پیش بینی می شود طی سه ماه آینده تمامی ۱۴ هزار واحد به مالکان در فازهای ۱۱،۸،۹،۵ تحویل خواهد شد.

هدایت با بیان اینکه کنتور انشعابات به نام مالک صادر می شود، اظهار داشت: فرم ها باید توسط مالک پر شود و مالکان طی یک هفته پس از دریافت کارت قسط انشعابات واحد خود را دریافت می کنند.

وی با اظهار تاسف بی توجهی برخی از مالکان به تحویل واحدهای تکمیل شده عنوان کرد: در حدود ۵ هزار واحد تکمیل شدند اما مالکان آنها برای تحویل مراجعه نمی کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: تامین خدمات روبنایی، افزایش سود اقساط به ۱۸ درصد راه های تشویقی و تنبیهی برای مالکانی که برای تحویل واحد خود مراجعه نمی کنند در نظر گرفته شده است.

هدایت گفت: از سال آینده با تکمیل خدمات روبنایی با ساخت مسجد، مدرسه، درمانگاه و فضای سبز  فرایندسکونت در فازهای ۸،۱۱،۵،۹ مسکن مهر پردیس سرعت بیشتری می گیرد.

امسال ۹۵ درصد واحدهای  مسکن مهر را تحویل می دهیم

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده در سالجاری ۹۵ درصد واحدها را تحویل می دهیم و باقی مانده واحدها را تا خرداد سال آینده به مالکان تحویل می شود.

هدایت گفت: واحدهای تحویلی خرداد ماه، کسری واحدهای متقاضیان مسکن مهر پردیس است  تا در این راستا شرکت عمران به تعهدات خود متقاضیان و مالکان عمل کند.

وی ادامه داد: متقاضیان مسکن مهر سند اول وگروه هدف ما مشمول پرداخت هزینه ۲۰ میلیون تومان نیستند و این هزینه برای کسانی است که واحدهای مسکن مهر را خرید و فروش می کنند در زمان انجام معامله و انتقال سند مالکیت برای جلوگیری از دلال بازی در نظر گرفته شده است.

هدایت ادامه داد: در آمد ما از محل دریافت هزینه  ۲۰ میلیون تومان از مالکان در زمان خرید و فروش در حدود ۲۲ میلیارد تومان است و این در حالی است که از ابتدای امسال ۱۴۰۰ میلیارد تومان در پروژه های مسکن مهر هزینه کردیم.

۱۱هزار واحد عرصه زمین در طرح اقدام ملی واگذار کردیم

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: در طرح اقدام ملی ۱۴ هزار واحد سهمیه پردیس بود که ۱۱ هزار واحد زمین به شرط ساخت به تعاونی های مسکنی که اعضای واجد الشرایط دارند واگذار شده است.

وی ادامه داد: سه هزار واحد هم تعهد ساخت ثبت نام اقدام ملی بودو پروژه ها در دست اقدام و اجرا قرار گرفته است  و همزمان با افتتاح رسمی  ۱۴ هزار واحد مسکن مهرپردیس، اولین واحدهای طرح اقدام ملی شهر پردیس با بتون ریزی و فونداسیون آغاز خواهدشد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha