استاندار : افزایش تعداد نمایندگان البرز در مجلس ضروری است

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به کثرت جمعیت استان گفت : افزایش تعداد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات مردم ضروری است.

عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در نشست ستاد انتخابات استان البرز با قدردانی از دست اندر کاران برگزاری انتخابات که در شرایط شیوع کرونا از برنامه های ستاد عقب نماندند، افزود: اکنون به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت البرز یک نماینده درمجلس شورای اسلامی وجود دارد.

وی با بیان اینکه البرز ایران کوچک لقب گرفته چراکه از تمامی اقوام کشور در این استان سکنی گزیده اند، گفت: جای خرسندی دارد که در استان البرز شرایط برای برگزاری انتخابات در دور اول فراهم بود و اکنون نیز برای دور دوم مهیا هستیم و در این راستا همراهی و همدلی شورای نظارت بر انتخابات تاثیر بسزایی داشته که کمال تشکر را داریم.

وی افزود: اکنون در شرایط شیوع کرونا قدری امور با دشواری پیش می رود چراکه خانواده ها به حق از حضور در مجامع پرهیز می کنند و باید تدابیری داشته باشیم که تمامی پروتکل های بهداشتی برای اطمینان خاطر مردم و برگزار کنندگان انتخابات رعایت شود.

استاندار البرز اضافه کرد: در این شرایط حساس کشور آنچه که دغدغه مهم ما محسوب می شود، این این است باید  در عمل نسبت به برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و امن اقدام کنیم و بستری مهیا شود تا مردم نماینده مورد نظر خود را انتخاب کنند.

وی گفت: مواردی در این شرایط پیش آمده و تخریب هایی در فضای مجازی صورت گرفته که صحیح نیست، نباید اجازه دهیم اختلاف سلیقه ها عامل بهره برداری دشمنان شود.

شهبازی افزود: باید نهادهای نظارتی بر اساس قانون نسبت به برخورد با کسانی که درصدد ایجاد اختلال و اشکال در روند انتخابات هستند، اقدام شود.

وی عنوان کرد: هر دو کاندیدایی که در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت دارند، محترم و ارجمند هستند و شرایط یکسانی در چارچوب قانون برای رقابت آنها در استان فراهم است.

استاندار البرز گفت: در دور اول ۲ نماینده عزیز استان توسط مردم انتخاب شدند و آقایان حدادی و عسگری شایسته این جایگاه و اهل تعامل و همراهی در مسیر توسعه و آبادانی استان هستند.

وی افزود: برای ما توفیقی ندارد چه کسی انتخاب می شود بلکه بنده خود را سرباز نظام می دانم و هر کدام که در کرسی مجلس شورای اسلامی بنشینند، انتخاب مردم است.

شهبازی با اشاره به اینکه ما حافظ آرامش و امنیت مردم هستیم، ادامه داد: باید بدون موضع گیری و با اهتمام ویژه ای پای کار باشیم تا مردم و کاندیداها هیچ گونه دغدغه خاطری برای شرکت در این رویداد نداشته باشند.

وی گفت: باید با تمام توان درصدد تبلیغ و اطلاع رسانی در خصوص ضرورت مشارکت مردم در انتخابات باشیم و در این راستا تمامی دستگاه های اجرایی، شهرداری ها، فرمانداری ها مسوول هستند.

استاندار البرز افزود: تخریب هایی که اخیرا در فضای مجازی صورت گرفته در شان مردم ایران اسلامی نیست و به طور قطع مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: نباید فضا را برای کاندیداها ببندیم از این رو نامزدهای محترم می توانند در چارچوب قانون تبلیغات خود را داشته باشند.

شهبازی افزود: از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی استان در راستا اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با شیوع کرونا قدردانی می کنم و ضرورت دارد تمامی اقدامات بهداشتی و پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت در برگزاری انتخابات رعایت شود.

وی عنوان کرد: باید اقلام ضدعفونی کننده و ماسک در جریان برگزاری انتخابات تامین شود.

استاندار البرز گفت: ۹۰۸ شعبه اخذ رای در ۳ شهرستان کرج، فردیس و اشتهارد پیش بینی شده و به طور قطع نظارت کامل بر روی آنها صورت می گیرد.

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان نیز در این نشست با قدردانی از حسن تعامل استاندار البرز جهت برگزاری این جلسه، گفت: در موضوع تبلیغات طبق مصوبه ستاد ملی کرونا و قانون برای جلوگیری از شیوع مقرر شد که تبلیغات در فضای مجازی و از طریق صدا و سیما صورت گیرد.

سید رضا نورالهی افزود: قوانین به هر دو کاندیدا ابلاغ شده است و چارچوب ها مشخص است.

وی ادامه داد: از کاندیداها انتظار می رود در این فضایی که مهیا شده صرفا برای معرفی خود بهره برداری کنند و از تخریب خودداری کنند.

نورالهی گفت: قطعا تخریب هایی که در چند روز اخیر در فضای مجازی منتشر شده بعید است که از سوی کاندیداها باشد.

وی افزود: فضا رصد می شود و به طور قطع با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =