۱۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84028983
۱ نفر

برچسب‌ها

اعضای بدن نوجوان ۱۷ ساله قمی اهدا شد

قم - ایرنا - مسئول واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به هفتمین مورد اهدای عضو در این استان در سال ۹۹ گفت: اعضای بدن یک نوجوان ۱۷ ساله قمی به بیماران بدحال اهدا شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ولی الله صمدی اظهار داشت: هفتمین مورد اهدای عضو ماندگار در سال ١٣٩٩ در قم مربوط به نوجوانی به نام محمد امین ترجیح بود که متاسفانه به علت تصادف با موتورسیکلت دچار خونریزی و مرگ مغزی شده بود.

وی افزود: این نوجوان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بود و اعضای بدن او با رضایت خانواده ایثارگر و نوع دوستش به بیمارانی که با شرایط وخیم جسمانی در فهرست انتظار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داشتند اهدا شد و به آنها زندگی و حیات دوباره بخشید.

سال گذشته ۱۴ تَن از قم برای اهدای عضو به تهران اعزام شدند.  روزانه بین ۷ تا ۱۰ تَن در کشور که در فهرست انتظار هستند، به علت نرسیدن عضو پیوندی فوت می کنند.

متقاضیان دریافت کارت اهدای اعضا می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سامانه واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی به نشانی اینترنتی www.ehda.ir مراجعه کنند.

اعضای قابل اهدا از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه‌ها، کبد، روده‌ها، لوزالمعده و کلیه‌هاست و برخی بافت‌های بدن از جمله پوست و قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند می باشد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =