پرداخت تسهیلات حمایتی به واحدهای آموزشی آسیب دیده از کرونا در تهران

تهران- ایرنا- رئیس مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از پرداخت تسهیلات حمایتی به واحدهای آموزشی آسیب دیده از کرونا خبر داد و گفت: موسسان متقاضی تسهیلات باید درخواست خود را در سامانه کارا ثبت کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اکبر قنبری با اشاره به  نحوه بازپرداخت این تسهیلات گفت:  تسهیلات ارائه شده تا مهر ماه از دوره تنفس برخوردار بوده  و پس از آن به مدت ۲۴ ماه فرصت بازپرداخت تسهیلات داده می شود که بازگشت آن  با نرخ سود ۱۲درصد محاسبه می شود.

وی افزود: پس از شیوع بیماری کرونا و در پی آن تعطیلی بسیاری از کسب و کارها به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری، از نظر اقتصادی ضرر و زیان بسیاری  به برخی  مشاغل وارد شد که به جهت جبران آن در پی تصمیمات دولت محترم مقرر شد  به آسب دیده ها از این بیماری تسهیلاتی تعلق گیرد، که در این بین یکی از دستگاه های اجرایی بخش مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش بود.

قنبری با تاکید بر اینکه در سامانه کارا که قبلا متقاضیان تسهیلات روستا- عشایری ثبت نام می نمودند بخش جدیدی بعنوان تسهیلات کرونا جهت ثبت نام متقاضیان در نظر گرفته شد، اظهار داشت: با توجه به عدم آگاهی ثبت نام شدگان و جدید بودن سامانه و ضرب العجل ثبت اطلاعات بروز برخی از مشکلات اجتناب ناپذیر بود و  بررسی و پاسخگویی به این حجم از در خواست ها دقت نظرو مسئولیت پذیری از سوی کارشناسان حوزه غیردولتی می طلبید که از ابتدا فرایند مدیریت و نظارت بر این فرایند را از طریق کارگروه اشتغال استان کلید زدند.

این مقام مسئول عدم سطح دسترسی به اطلاعات مراکز آموزشی در بخش غیردولتی که کد کارگاهی نداشتند، را از مشکلات سامانه کارا دانست و افزود: فرایند بررسی درخواست متقاضیان تسهیلات، بررسی کد ملی، ایجاد کد و رمز سامانه، کد کارگروه، عنوان فعالیت، شماره های تماس، بررسی کدهای بیمه ای و همچنین اضافه شدن متقاضیان فاقد کد بیمه و کارگاه به جمع درخواست کنندگان از دیگر مسائل مورد بررسی در این طرح بود که با تلاش جدی همکاران با موفقیت به اتمام رسید.

قنبری با اشاره به اینکه بر اساس داده‌های ثبت شده در سامانه کارا تا امروز ۵۲۳ واحد آموزشی که شامل چهار هزار و ۸۵۳  نفر نیروی شاغل است، درخواست های خود را ثبت نموده، تصریح کرد: کارشناسان غیردولتی مناطق  پس از بررسی های لازم تمامی پرونده ‌ها را به بانک عامل ارسال نموده اند.

رئیس مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفتک: مهلت ثبت نام استفاده از تسهیلات در سامانه کارا تا ۱۵ شهریورماه و  برای موسسین با کد بیمه تا پایان شهریور تمدید شد.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =