۸۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزای حسینی در آذربایجان‌غربی رعایت شد

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با قدردانی از همراهی مردم برای رعایت موارد بهداشتی مقابله با بیماری کرونا گفت: در طول ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ۸۰ درصد پروتکل‌ها رعایت شد.

علی مصطفوی روز یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی افزود: امیدواریم با تداوم همین روند و افزایش رعایت مردم، روند کاهشی ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا را در استان شاهد باشیم.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس و اهمیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بین دانش آموزان و کادر آموزشی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی برای تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده در مدارس پای کار بیایند و با همراهی آموزش و پرورش دغدغه های عمومی را رفع کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی جامعه، با وجود فضاسازی‌هایی که علیه این اقدام صورت گرفت اما بازگشایی به نحو شایسته برگزار شد.

مصطفوی با بیان اینکه فعالیت‌های آموزشی باید طبق دستورالعمل‌های تعیین شده پیش رود، بیان کرد: بیش از ۲۰ درصد جمعیت استان بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر را دانش آموزان و کادر آموزشی تشکیل می‌دهند، بنابراین موارد بهداشتی باید بیش از پیش رعایت شود.

وی با اشاره به اهمیت میادین دواب در معیشت و اقتصاد زندگی مردم، تصریح کرد: مقرر شده تا در هر شهرستان یک میدان دواب بازگشایی شود که انتظار می‌رود شهرداری‌ها و پیمانکاران و دامپزشکی و دیگر نهادهای متولی برای برقراری شرایط بهداشتی مد نظر اهتمام جدی داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت پاسداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برپایی نمایشگاه دفاع مقدس تأکید کرد.

به گزارش ایرنا، مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) طی  ۱۲ روز نخست محرم همزمان با سراسر کشور با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی در آذربایجان غربی برگزار شد و صدها هزار نفر از مردم استان در آن شرکت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =