۱۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۲
کد خبرنگار: 1447
کد خبر: 84028933
۱ نفر

برچسب‌ها

بهره‌مندی ۳۵۰ روستای دلفان از شبکه آب سالم

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر شرکت آب و فاضلاب دلفان گفت: ۳۵۰ روستا از مجموع ۴۴۰ روستای این شهرستان دارای آب لوله کشی و سالم هستند و ۹۰ روستا نیز از طریق شبکه های محلی تامین می‌شوند.

به گزارش ایرنا عباس زارعیان روز یکشنبه در دیدار با امام جمعه نورآباد به افتتاح ۹ طرح آبرسانی روستایی شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: ۲۰۵ روستای شهرستان تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب است.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید در این سال ها اقدامات گسترده ای جهت توسعه زیرساخت های شبکه آب روستایی دلفان انجام داده و تاکنون ۱۴ هزار انشعاب فاضلاب در شهرستان واگذار شده است.

امام جمعه نورآباد نیز گفت: ‌حفاظت و مصرف بهینه منابع آب، آگاهی بخشی عمومی و فرهنگ سازی تنها با مشارکت آحاد مردم امکان پذیر می باشد و در شرایط کنونی باید همه افراد از فرصت ها و امکانات خود جهت فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر جمیاری  با انتقاد از زیاده روی در مصرف آب به بهانه وضو، مسواک و استحمام  افزود: برای جلوگیری از هدر رفت آب نیز باید فرسودگی شبکه های آب رسانی را برطرف کرد.

وی اظهار داشت: کمبود و قطعی آب در برخی روستاهای دلفان موجب بروز مشکلاتی شده است که باید برای رفع آن تدبیری اندیشیده و با مدیریت صحیح منابع آبی و فرهنگ سازی در صرفه جویی، اقدامات جدی انجام شود.

امام جمعه نورآباد افزود: افرادی که با برداشت غیرقانونی آب آشامیدنی برای مصارف تجاری و کشاورزی  موجب افت فشار یا قطعی شبکه آب مردم روستاها شده اند شناسایی و جریمه شوند.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال لرستان واقع شده و با هرسین در استان کرمانشاه هم مرز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =