خریداران آذویکو تا پایان بهمن به خودرو می‌رسند

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از قطعی شدن رأی صادره برای شرکت آذویکو و تعیین جزییات پرداخت خسارت و نرخ تورم مربوط به تاخیر در تحویل خودروها خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان تعزیرات حکومتی، سید یاسر رایگانی درباره رأی قطعی پرونده شرکت آذویکو افزود: شعبه پنجم تجدیدنظر تعزیرات حکومتی با توجه به اینکه شرکت آذویکو در رأی بدوی متهم شده و تجدیدنظر خواهی شاکیان خصوصی در صورت برائت این شرکت ممکن بود، تجدیدنظرخواهی شاکیان خصوصی رد شد. 
وی ادامه داد: این شعبه همچنین با بررسی تجدیدنظر خواهی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان، اتهام وارده از سوی شعبه بدوی مبنی بر اخفا و امتناع از عرضه کالا فروخته شده را مردود اعلام و اتهام عدم ایفای تعهدات را برای شرکت آذویکو وارد دانست که مدیرعامل این شرکت نیز در جلسه رسیدگی اتهام یادشده را پذیرفت. 
رایگانی اضافه کرد: در نهایت، شعبه تجدیدنظر حکم به تحویل خودرو جایگزین لوکسژن suvu6 از پایان تیرماه سال جاری و خودرو s50 از اواخر مهرماه سال جاری برحسب انتخاب مشتری را صادر کرد و تعهدات باید تا پایان بهمن ماه اجرایی شود.
سخنگوی سازمان تعزیرات اظهار داشت: در مورد پرداخت خسارت تحویل خودرو که پیشتر ۱۲ درصد از زمان سررسید قرارداد تا زمان تحویل خودرو تعیین شده بود، شعبه حکم به پرداخت خسارت بر مبنای قرارداد در مواردی که خسارت بیشتری در قرارداد ذکر شده را نیز صادر کرد.
وی خاطرنشان کرد: شعبه پنجم تجدید نظر در مورد پرداخت ما به التفاوت نرخ تورم بانک مرکزی از زمان سررسید تحویل قراردادی تا زمان تحویل خودرو که در حال حاضر ۷.۲۵ درصد است نیز استعلام از بانک مرکزی در زمان اجرا و مبنا قرار دادن معادل روز تورم را ملاک پرداخت قرار داد.
رایگانی تصریح کرد: حکم صادره قطعی ولازم الاجرا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =