۱۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 84028903
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰ روستای مستعد بوم‌گردی در شهرستان کوثر شناسایی شد

اردبیل - ایرنا - سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کوثر گفت: در حال حاضر ۲۰ روستای مستعد بوم‌گردی در این شهرستان شناسایی شده که با توسعه واحدهای بوم‌گردی در این روستاها زمینه برای رونق گردشگری روستایی فراهم می‌شود.

به گزارش ایرنا ، جهانگیر شهبازی روز یکشنبه اظهارداشت: با توجه به افزایش رغبت و علاقه‌مندی گردشگران و مسافران به اقامتگاه‌های بوم‌گردی، توسعه و حمایت از این نوع اقامتگاه‌ها جزو برنامه‌های اصلی ما است.

او گفت: ایجاد درآمد پایدار، جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه اهالی و حتی مهاجرت معکوس، معرفی و شناساندن آداب و رسوم محلی از جمله مزایای این نوع از اقامتگاه‌هاست.

سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کوثر بیان کرد: حدود ۲۰ روستای مستعد بوم‌گردی تاکنون شناسایی شده که با برپایی جلسات و بازدید از روستاها و دیدار با اهالی و دهیاران نقش این نوع از اقامتگاه‌ها در توسعه روستایی تبیین می‌شود.

شهبازی گفت: با همکاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان امیدواریم به توسعه کمی و کیفی مناسبی در این زمینه دست یافته و گردشگران بیشتری را جذب شهرستان کنیم.

او افزود: در حال حاضر سه واحد بوم‌گردی در شهرستان در حال بهره‌برداری بوده و چهار واحد هم در حال طی مراحل مختلف ساخت است که با راه‌اندازی آنها و پذیرش مسافر در این واحدهای اقامتی می‌توانیم شاهد رونق گردشگری در روستاهای شهرستان باشیم.

شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی در 85 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
مناظر طبیعی و کوه‌های مشجر و پارک‌های زیبا ، آبگرم ایستی سو و محیط دلپذیر و آرام منطقه و هوای لطیف کوهستان و مناطق زیبای طبیعی و اثرات شفابخش آب‌های معدنی که همه ساله در این ایام مسافران زیادی را از مناطق مختلف به خود جذب می‌کند از مناطق گردشگری شهرستان کوثر است.
رستم داشی (سنگ رستم) ، داش حمام (حمام سنگی) ، سنج روپیر ، یخچال طبیعی (بوزلوخ) ، دربند روستای هواشانق ، سرمستان یا سلمستان ، دربند مشکول ، منبر مشکول ، پل فیروزآباد و سدهای خاکی از جمله سد خاکی قره‌قشلاق از دیگر آثار و مناطق دیدنی این شهرستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =