فراخوان مسابقه خاطره‌نویسی هفته دفاع مقدس در خرمشهر

اهواز - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی خرمشهر از برگزاری مسابقه خاطره نویسی هفته دفاع مقدس در خرمشهر با عنوان " چهل مکان، چهل خاطره،چهل رویداد" خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی خوزستان ،سجادپاک گهر بیان کرد: هدف از برگزاری این رویداد، ثبت ملی آثار، بازآفرینی و احیای خاطرات ارزشمند ارایه‌شده به صورت نصب تابلو معرفی، ماکت و یا مولاژ در محل اتفاق افتادن آنها به عنوان مکان‌ رویداد، و نیز تهیه‌ و چاپ کتاب خاطره مکان رویدادهای خرمشهر است.

وی با بیان اینکه خاطرات هر جامعه‌ای بخشی از میراث ناملموس آن سرزمین است افزود: ثبت ملی میراث فرهنگی و بازآفرینی رویدادها، رشادت‌ها و دلاوری‌های هر جامعه می‌تواند زمینه‌ غرور و هویت‌بخشی به نسل جوان حال و آینده را فراهم کند.

او گفت: بدین منظور اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خرمشهر با همکاری مرکز فرهنگی دفاع مقدس این شهرستان در نظر دارد با همیاری شهروندان مقیم و غیرمقیم خرمشهری خاطراتی را که در هر گوشه از شهر خرمشهر، در دهه‌های گذشته اتفاق افتاده، جمع‌آوری کند.
او بیان کرد:علاقمندان می‌توانند خاطرات مکتوب و یا مصور خود را به نشانی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خرمشهر واقع در بلوار ساحلی ـ مرکز فرهنگی دفاع مقدس و یا پست الکترونیکی miras.khoramshahr@gmail.com   و یا شماره واتس‌اپ ۰۹۱۶۳۳۳۵۱۶۸ ارسال و به منظور کسب اطلاعات بیشتر نیز با شماره ۵۳۵۲۰۱۵۶-۰۶۱ تماس حاصل کنند.
پاک‌گهر مهلت زمان ارسال آثار را تا پایان هفته گردشگری (۱۲ مهر ۹۹) اعلام کرد و افزود:به پنج نفر از علاقمندی که بهترین خاطرات را به‌صورت مکتوب و یا مصور ارسال کنند، جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =