سهم ۶۹ درصدی گروه سنی ۱۵ تا ۵۴ سال بین مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم توجه مستمر مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا گفت: در حال حاضر گروه سنی ۱۵ تا ۵۴ سال بیشترین میزان درگیری با ۶۹ درصد را به این بیماری در استان داشته اند.

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از آن نیز گروه سنی ۵۵ سال و بالاتر با حدود ۲۹ درصد بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را در آذربایجان غربی به خود اختصاص داده اند.

وی اضافه کرد: با این آمار، نزدیک به ۹۸ درصد مبتلایان به بیماری کرونا در آذربایجان غربی را افراد بالای ۱۵ سال تشکیل می دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی از تداوم روند ابتلا و فوت ناشی از بیماری کرونا در استان خبر داد و اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۷ بیمار جدید در بیمارستان های استان بستری شده و ۶ نفر فوت کردند.

آقازاده گفت: ارومیه با سهم ۴۸ نفری و ۶۲ درصدی بیشترین میزان ابتلا را در این مدت داشته و پس از آن با فاصله بسیار زیاد، میاندوآب با سهم ۱۱ نفری و ۱۴ درصدی در رده دوم قرار داشته است.

وی افزود: در تعداد مرگ و میرهای ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان غربی نیز ارومیه با ۴ نفر و سهم ۶۶ درصدی بیشترین تعداد را داشته و خوی و مهاباد نیز هر کدام یک نفر فوتی داشتند.

وی بیان کرد: آذربایجان غربی همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد و روند صعودی ابتلا نیز طی روزهای اخیر دیده می شود که امیدواریم با همراهی مردم، شاهد کاهش این روند باشیم.

به گزارش ایرنا، کرونا در دنیا ۲۷ میلیون نفر را مبتلا کرده و موجب فوت ۸۸۴ هزار نفر شده؛ این ارقام در ایران ۳۸۵ هزار نفر مبتلا و ۲۲ هزار نفر فوتی بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =