۱۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84028888
۰ نفر

برچسب‌ها

باستی هیلز کرج از چنگال متصرفان آزاد شد

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد: به همت مسوولان البرزی، اراضی موسوم به باستی هیلز روستای هلجرد کرج از چنگال متصرفان آزاد و به چرخه تولید بازگشت.

اسماعیل صارمی روز یکشنبه با اشاره به اینکه با هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی برای ساخت ساز قاطعانه برخورد خواهد شد، به خبرنگار ایرنا گفت: ۴۵ هکتار از اراضی کشاورزی باستی هلیز تغییر کاربری داده شده بود که با  ۱۵ ویلا  و تعدادی دیوار کشی آزاد سازی شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: با وجود کمبود امکانات و نیروی انسانی، این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد و گامی برای حفظ قدرت تولید و نیز مبارزه با سودجویان و زمین خواران است.

وی با بیان این که اراضی کشاورزی بستر تولید برای تامین غذای مردم است، افزود: زمین های استان البرز به ویژه  شهرستان کرج علاوه بر تولید غلات ،منبع  تامین میوه ، سبزی و صیفی بوده ضمن آنکه باغ های استان از منابع تامین میوه های مرغوب کشور به شمار می روند.

وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، از مردم کرج خواست  ضمن توجه به موضوع حیاتی تامین غذای مردم، نسبت به عملکرد سودجویان هوشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، کارشناسان زحمت کش جهاد کشاورزی را در حراست  و پاسداری از باغات و اراضی زراعی که سرمایه های تجدیدناپذیر ملی هستند، همراهی کنند.

شهرستان کرج دارای پنج هزار و ۵۳۰ هکتار اراضی باغی و سه هزار و ۹۶۳ هکتار اراضی  زراعی می باشد.

·

·

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =