۳۰۰ دوچرخه سوار سازمان یافته در خوزستان فعالیت می‌کنند

اهواز - ایرنا - دبیر هیات دوچرخه سواری خوزستان گفت: ۳۰۰ دوچرخه سوار سازمان یافته در این استان مشغول فعالیت هستند که تلاش می کنیم با برنامه ریزی صحیح، علاقه‌مندان بیشتری را جذب این رشته کنیم.

کوروش لرکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، فعلا مجوز برگزاری مسابقات از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا صادر نشده و ما در این مدت به بخش استعدادیابی و آموزش پایه‌ها پرداختیم.

وی افزود: خوزستان یکی از چهار استان برتر کشور است که از پیست بین‌المللی و دیگر امکانات زیرساختی برخوردار است و  امیدواریم با برنامه ریزی منسجم شاهد موفقیت بیشتر دوچرخه سواری خوزستان در عرصه‌های مختلف داخلی و خارجی باشیم.

دبیر هیات دوچرخه سواری خوزستان فعال کردن هیات های شهرستانی را یکی از برنامه‌های هیات در سال جاری دانست و گفت: شهرستان‌های اندیمشک، اهواز، بهبهان، ماهشهر و رامهرمز جزو مناطق فعال ما هستند و امیدواریم دیگر مناطق استان فعالیت چشمگیری داشته باشند.

وی مهمترین مشکل دوچرخه سواری استان را کمبود بودجه دانست و افزود: ما اگر بودجه لازم را داشته باشیم می توانیم تجهیزات خوبی خریداری کنیم، همچنین از مربیان تراز اول در بحث آموزش استفاده کنیم.

لرکی ادامه داد: الان قیمت یک دوچرخه خوب و حرفه‌ای بالای ۴۰۰ میلیون ریال و هزینه یک کلاه معمولی حدود پنج میلیون ریال است و ما توان تامین اینگونه هزینه ها را نداریم. بی شک اگر از حمایت اسپانسر برخوردار باشیم می توانسیم این رشته را در کل استان توسعه دهیم و ورزشکاران بیشتری در تیم ملی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: ما تا حدی می توانیم تجهیزات لازم را در اختیار ورزشکار قرار دهیم، اکثر دوچرخه های ما در سطح آموزشی هستند و اگر یک ورزشکار بخواهد این رشته را ادامه دهد باید از جیب خود هزینه کرده و تجهیزات حرفه‌ای دوچرخه سواری را خریداری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =